Idegenbeli siker

15 órája

Tovább robognak a veszprémi kosarasok

Magabiztos győzelmet aratott a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B zöld csoport alapszakaszának negyedik körében, Michael Dupree-ék a második negyedben erődemonstrációt tartottak aktuális ellenfelük otthonában.

Király Ferenc

Főként az első félidőben játszottak jól a bakonyiak Archív fotó: Fülöp Ildikó

Fotó: FULOP ILDIKO

Nagykőrösi Sólymok KE–Veszprém Kosárlabda Klub

82-102 (17-23, 14-31, 27-22, 24-26)

Nagykőrös, 150 néző. V.: Nagy, Farkas, dr. Danka. Nagykőrös: Fehér 17/3, Tóth B. 10, Mári 4, Molnár 16/6, Filep 20/9. Csere: Tóth M. 11, Béres 4. Edző: Kovács Márk.

Veszprém: Tóth D. 7/3, Dupree 32/9, Geiger 13/3, Okoh 10, Polster 9/9. Csere: Krkljes 18/6, Kiss 5, Sáfrán, Kocsis 8/3. Edző: Alex Geddes.

A vendégek már a bajnoki elején domináltak (4-11), megtalálták a másik oldal gyengébb pontjait (11-18), majd később – pompás támadójátékuknak köszönhetően – mind nagyobb előnyre tettek szert (19-33). A riválisnak esélye sem volt a felzárkózásra (23-40), a nagyszünetben pedig már több mint húsz pont választotta el egymástól a feleket (31-54). A hazaiak a fordulás után igyekeztek faragni a hátrányukon (50-62), ám a jó dobóformát mutató bakonyiak rendre visszaverték a próbálkozásaikat (52-72). A záró etapban is hibákra kényszerítették a görcsösen akaró vetélytársat (64-81), és a véghajrában újra húsz pontra hizlalták a csapatok közötti különbséget (80-100).

Alex Geddes: – Az első félidőben mutatott produkciónk rendben volt, nagy előnyt harcoltunk ki, de a másodikban akadtak gondjaink, főként a kivitelezéseinkkel, erre a folytatásban oda kell figyelnünk.