Kézilabda NB I/B

2 órája

Megtört a jég, nyert a Veszprém

Szezonbeli első győzelmét aratta a Veszprém Handball Acedemy U21 a kézilabda NB I/B legutóbbi fordulójában. A bakonyiak hazai pályán a Rákosmente együttesét gyűrték le.

Veszprémi Kézilabda KFT – KK Ajka 27–24 (12–10)

Megtört a jég
Az Ajka megtört a Veszprém otthonában
 Archív fotó: Gyarmati László

Veszprém, 200 néző. V.: Kiu G., Kiu T.
Veszprém: Konyicsák, Gödör (kapusok), Grünfelder 1, Szmetán 3, Preszter 1, Farkas 3 (2), Ferchik 3, Gulyás 5, Szucsik 2, Majczán, Patonai, Rubos 2, Gajdos 1, Markovics 6. Edző: Dinko Dankovic
Ajka: Tóth M., Nánási (kapusok), Bodnár 1, Zvolenszki 2, Horváth 4, Jávor, Mezei 3 (2), Szűcs, Gyene 3, Rosta, Szabó T. 4, Nagy M., John 4, Benkő, Orbán 2, Buri 1, Baracskai. Edző: Velky Péter
Kiállítások: 10, ill. 6 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2

A vendégek góljával indult igaz a találkozó, de a következő ajkai találatra több mint tíz percet kellett várni, amit remekül kihasznált a veszprémi csapat (5-2). A hazaiak biztosan tartották 2-3 gólos előnyüket a sok hibával játszó zöldek ellen, akik egyszer felzárkóztak 9-8-ra, de a szünetre ismét két gólos lett a különbség. A folytatásban sem változott a játék képe, a negyvenegyedik percben 19-16 szerepelt a táblán, amikor Velky mester időt kért, de ez sem zavarta meg a veszprémi fiúkat, akik őrizték előnyüket (23-19). Az ajkaiak 25-20 után nagy hajrát nyitottak, három perccel a vége előtt két gólra csökkentették a hátrányukat, de a házigazdák már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Veszprém Handball Academy U21 – Rákosmente 38–29 (20–13)
Veszprém, 115 néző. V.: Budai-Bock, Wenzel.
Veszprém: Várady-Szabó, Győri 1 (kapusok), Szujó 2, Szabó L. 3, Edwards 1, Janowszky 5, Dopjera, Hoffmann 3, Apró 1, Török-Vida 1, Birnbauer 2, Fenyő 2, Balogh B. 2, Horváth P. 4, Gáncs-Pető 10 (2), Kardos 1. Edző: Tombor Csaba.
Rákosmente: Tóth N., Nánási (kapusok), Tóth Sz. 3, Edényi, Tass 2, Burony 2, Vízler 5 (1), Házi 4, Fidel, Mészáros, Boldoczki 1, Mándy 3, Deák 5, Szamos 2, Török Á. 2 (1). Edző: Őze Beáta.
Kiállítások: 6, ill. - perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/1

A Veszprém rajtolt jobban, és a 9. percben már öt találattal vezettek Tombor Csaba tanítványai (8-3). A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült jobban, és a félidőig hét gólos előnyre tettek szert (20-13). A második játékrészben sem tudott nagy ellenállást tanúsítani a Rákosmente. 45. perc: 29-19. A veszprémiek végül magabiztos sikert arattak, az idény során először

Szigetszentmiklósi KSK-Balatonfüred KA U21 32-26 (18-14)

Szigetszentmiklós, 200 néző. V.: Juhász, Rontó.

Szigetszentmiklós: Kovács, Cvitkovic (kapusok), Turák 6, Dieffenbacher, Gábori 2, Kovács M. 3, Schmid 5 (1), Éliás, Mazák, Spacsek 2, Nagy 1, Pulay 7, Parzer 1, Szabados 2, Márton 1, Brandt 2. Edző: Imre Vilmos.

Balatonfüred: Erdei, Matos (kapusok), Tóth, Szabó L., Klucsik 2, Vári 7 (6), Viski, Faluba, Szabó L. Zs. 4, Cseh 1, Orbán 1, Konczos 2, Deák, Tóth A., Sikler 6, Kővári 3. Edző: Papp Bálint.

Kiállítások: 14, ill. 6 perc

Hétméteresek: 1/1, ill. 7/6.

A találkozó első 20 percében fej fej mellett haladtak a felek, majd fokozatosan átvette az irányítást a Szigetszentmiklós. A 25. minutumban már 14-9-et mutatott az eredményjelző, szünetre végül 18-14-gyel mehettek a felek. A második játékrészben hiába próbált meg felzárkózni a Balaton-parti együttes, a hazaiak ezt nem engedték, végül pedig hat góllal győztek.