2014.07.15. 12:50

Négy nemzet fiatal atlétáinak tornája

Ostrava, Veszprém - Huszonkét év alatti atlétáknak rendeztek a csehországi Ostravában válogatott viadalt, ahol a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói nagyszerűen helyt álltak a színvonalas mezőnyben.

Lengyelország, Szlovénia, Csehország és Magyarország legjobb huszonkét év alatti atlétái mérették meg magukat. Hazánk képviselői összesen 25 dobogós helyezést gyűjtöttek, a veszprémieknek összesen öt medália jutott.

A női kalapácsvetést Fertig Fruzsina nyerte 66.45 méterrel, ugyanitt Molnár Boglárka hatodik lett (55.27). A 800 méteres futószámban Kéri Biankát kell megemlíteni, aki harmadik helyen ért célba, viszont új egyéni rekordot ért el (2:05.85).

Somogyi 3000 méteren állt rajthoz a nemzetközi versenyen (Fotó: Stemmer István)

A 4x400-as váltó tagjaként is dobogóra állhatott, második lett a magyar négyes. Somogyi Anett 3000 méteren állt rajthoz és ötödik lett (10:23.10).

A férfiaknál 5000 méteren Matkó Csaba szerzett bronzérmet, ideje: 14:50.35). Tóth Áron 3000 méter akadályon hatodikként végzett (9:29.62). Kalapácsvetésben pedig Töreky Balázs érdemelt ki bronzérmet (63.92).

A pontversenyben a nőknél és a férfiaknál is második lett Magyarország, Lengyelország mögött.