Csetényben győzött a címvédő

2023.10.02. 11:33

A 94. percben egyenlített Füreden a Szentantalfa

Első alkalommal veszített pontot a Fűzfői AK a Veszprém vármegyei labdarúgó első osztály 2023/2024-es szezonjában. A nyolcadik fordulóban három meccs is döntetlenre végződött. A címvédő Úrkút a 80. és 85. percben is betalált Csetényben, ezzel nyert 3-1-re.

A Fűzfői AK-Pápai Perutz FC mérkőzésen küzdelem volt, gól viszont nem esett

Fotó: Fülöp Ildikó

Várpalotai Bsk–Tihanyi FC

2-3 (1-3)

Várpalota. Várpalotai BSK: Bakos A. – Tóbiás, Kovács M. (Jónás N.), Marton, Szabó P., Daróczi (Kolki), Nagy L., Jónás B., Gergely, Bakos B., Szőke.

Tihanyi FC: Illés – Dévényi, Németh K., Fehér, Henn (Borbély), Sudár M., Tar (Horváth B.), Nemes Á., Szücs, Barcza (László), Nemes G. (Kovács Á.).

Gólszerzők: Bakos B., Jónás B., ill. Fehér (2), Nemes Á.

Kiállítva: Nagy L. (85., Várpalotai BSK).

Fűzfői AK–Pápai Perutz FC

0-0

Balatonfűzfő. Fűzfői AK: Mocher – Szalai (Füle), Kiss Á., László (Kakas), Auerbach, Bíró, Nyári, Kuti, Babai, Szentmártoni, Méhes (Parrag).

Pápai Perutz FC: Présing – Nagy B., Kun-Szabó, Nagy K., Szalai, Rozman, Cseke (Varga B.), Nagy D., Cser (Hauser B.), Erdősi, Horváth T.

Sümeg VSE–Magyarpolány

2-1 (1-1)

Sümeg, 100 néző. Sümeg VSE: Kovács B. – Márkus (Varga G.), Markó, Nimsz, Bujtor, Reicz, Rédei, Szakonyi Stephan (Horváth A.), Csik, Görhes A., Görhes T.

Klíma-Park Magyarpolány SE: Paksi – Kulman Gy. (Vass), Hardi (Sárkány), Czepek (Polt B.), Király, Polt P., Kulman B., Döbrösi (Kiss L.), Horváth D., Varga Á., Antal.

Gólszerzők: Reicz, Szakonyi Stephan, ill. Király.

Korrekt játékvezetés, alacsony színvonalú mérkőzés. A második percben a vendégek könyörtelenül kihasználták a hazaiak hibáit és Király révén előnyt szereztek. A sümegiek a mérkőzés elején komolyabb helyzetet nem tudtak kialakítani, a vendégek elsősorban kontrákra építettek. A mezőnyben kiegyenlített játék folyt. Aztán a 37. percben Szakonyi látványos találatával egalizált a Sümeg. A második játékrészben még nagyobb fölénybe kerültek a hazaiak. Kimaradt lehetőségeik mellett, a 68. percben Reicz szép góljával lezárták a mérkőzést és otthon tartották a három pontot.

A második játékrészben többet birtokolta a labdát és veszélyesebb volt a kapura a házigazda, amely megérdemelten nyert. A Polány hiába küzdött, nem volt igazi átütőerő és kreativitás a játékában.

Jók: Kovács B., Markó, Görhes, Szakonyi, Reicz, illetve senki.

Tudósított: Fazekas László.

Devecser SE–Ajka Kristály

0-1 (0-0)

Devecser. Devecser SE: Károlyi – Bukovics (Szabó G.), Forgács (Keringer), Szabó D., Sipos Felícián, Bencsik, Paksai, Ménes (Schilde), Venczel, Horváth M., Keller.

Ajka Kristály: Bognár – Móger (Modory), Puskás, Szabados, Rohály (Gergócs), Král (Biró), Ambrus, Magyar, Ujvári (Schönberger), Bakó, Adorján (Grőber).

Gólszerző: Szabados.

Csetény SE–Úrkút SK

1-3 (0-1)

Csetény. Csetény SE: Hornich – Danó, Simon, Orbán B., Juhász, Nagy R., Dávid, Horváth K., Orbán M. (Bernáth), Kalányos, Miskei.

Úrkút SK: Németh A. – Lang, Uj (Udvardi), Kalapács, Zágor, Varga P. (Márton), Papp A. (Pej), Szedlacsek (Varga B.), Boromisza (Buchwald), Bognár, Král.

Gólszerzők: Juhász, ill. Zágor (2), Papp A.

Gyulafirátót SE–Péti MTE

0-2 (0-0)

Gyulafirátót. Gyulafirátót SE: Gyurmánczi – Dóczi, Vaczola A., Vaczola M. (Kovács Á.), Kovács P. (Kovács B.), Bekker, Beke (Vörös), Balta, Tímár, Veszprémi, Varga D.

Péti MTE: Varga Zs. – Gyurcsek (Erdősi P.), Nagy R., Horváth B., Bóka, Simon, Rados, Erdősi X., Petróczi, Molnár K., Ódor.

Gólszerző: Molnár K. (2).

Balatonfüredi USC–Szentantalfa NVSE

2-2 (1-1)

Balatonfüred, 200 néző. Balatonfüredi USC: Filipánics – Nagy Á., Szente, Koltai (Sárközi), Török (Dallos), Babos (Hutchinson Charlie), Radács, Hideghéti (Poráczki), Takács, Szücs, Király.

Szentantalfa NVSE: Rehus – Dombi, Bertalan, Molnár K., Szigeti, Németh B., Molnár B., Csillag, Stadler, Slemmer, Takács (Vári Kovács).

Gólszerzők: Koltai, Hideghéti, ill. Slemmer, Szigeti.

Meglepetésre már a 2. percben vezetést szereztek a vendégek. Formás támadás végén Szigeti közelről passzolt a kapuba, 0-1.

Ezután mezőnyfölényben játszottak a füredi fiatalok, s a 20. percben zúgó kapufát lőttek. Az egyenlítésre a 35. percig kellett várni, ekkor Hideghéti a kapust megelőzve fejelt a hálóba, 1-1. A 41. percben Rehus védett nagy bravúrral, így döntetlenül zárult a félidő.

Fordulás után folytatódott a hazai mezőnyfölény, amely a 70. percben góllá érett, Koltai hét méterről lőtt a jobb alsó sarokba, 2-1.

A vendégek nem adták fel, de a 81. percben ziccert hibáztak. Már mindenki elkönyvelte a füredi győzelmet, csak az antalfaiak nem. A 94. percben egy bal oldali szögletből beívelt labdát Slemmer fejelte élesen a léc alá, 2-2.

A mindvégig jól küzdő vendégek értékes ponttal távoztak az őket szép számban elkísérő szurkolóik nagy örömére.

Jók: Radács, Szente, Hideghéti, Takács, ill. Rehus, Csillag, Bertalan, Slemmer.

Tudósított: Burka Tibor.

Balatonalmádi SE–FC Zirc

1-1 (0-1)

Balatonalmádi, 100 néző. Balatonalmádi SE: Jójárt – Kovács N., Márcsik (Farkas L.), Horváth B., Mészáros (Markó), Németh L. (Ács), Gerendai (Piri), Hoffer, Bencsik, Mátyás, Jánó.

FC Zirc: Dobai – Hornyacsek R., Mári, Bíró, Antal, Hegyi (Török), Stupián, Hornyacsek E. (Nagy B.), Szöllősi, Kopházi, Somogyi.

Gólszerzők: Hoffer, ill. Hornyacsek R. Kiállítva: Mátyás (59., Balatonalmádi SE).

Az első játékrészben a hazaiak birtokolták többet a labdát, de gólhelyzetig nem jutottak. A vendég csapat a szünet előtt -váratlanul- egy sarokrúgást követően Bíró Attila fejesével előnyhöz jutott. Fordulás után tempót váltott a BSE, több ígéretes gólszerzési lehetőséget alakítottak ki a hazaiak, aminek eredményeként -szintén egy szögletet követően- Hoffer Dávid volt eredményes. Ezt követően a hazaiak még büntetőből sem tudtak a zirci kapuba találni, így a lelkes vendég csapat ponttal távozott Almádiból.

Jók: mindkét csapat küzdőszelleme dicsérhető.

Tudósított: Jandrasics Gábor.