2016.02.08. 17:32

Kézi NB I/B: a VKSE a negyedik, a Füred az ötödik helyen

Megyei körkép - Jól kezdte a tavaszt a BKSE U23, valamint a Veszprémi KSE is. Az MKB U23 és a Várpalota viszont kikapott a férfi kézi NB I/B-ben.

MKB U23-Csurgó U23 22:30 (10:14)
Veszprém, 200 néző. V.: Arnold, Kosztend. MKB Veszprém U23: Blázsovics - Molnár B. 1, Zana 2, Kreisz 3, Dávid, Pócz 1, Varjú. Csere: Szeitl 2, Füzi 3, Tóth A. 6, Dainese 2, Szakály, Marton, Kristóf 2. Edző: Éles József.
Kiállítások: 4, ill. 2 perc.
Hétméteresek: -, ill. 3/3.

A téli szünet alatt nem sokat tudott együtt gyakorolni a veszprémi csapat, hiszen több fiatal a felnőttekkel együtt edzett. Ez meg is látszott a teljesítményükön, mert bár az akarattal nem volt gond, rendre hiba csúszott a játékba. A második helyen álló Csurgó pedig - kihasználva a házigazdák bakijait - magabiztos sikert könyvelhetett el.

VBSK-SZESE Győr 19:36 (11:21)
Várpalota, 150 néző. V.: Altmár, Horváth. Várpalotai Bányász SK: Nyári - Galambos 4 (2), Szabó, Polgár 4, Németh 1, Daruság 3, Leszkován 4. Csere: Ubornyák (kapus), Soha 3, Mecseki, Puskás, Pótai. Edző: Cseh Ferenc.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3.

Meglepően kevesen voltak kíváncsiak a Várpalota első tavaszi mérkőzésére, de a tabellát látva talán ez nem véletlen. Nagyjából húsz percig tartotta magát a Várpalota a jó erőkből álló SZESE Győr ellen, ám ezután egyéni fegyelmezetlenségek miatt tetemes hátrányba került a hazai együttes. Szünet után sem változott a játék képe, a tel- jesen széteső Bányász végül nagyarányú vereséget szenvedett.

Tata-VKSE 26:32 (11:19)
Tata, 200 néző. V.: Murvai-Buzogány, Szilvási. Veszprémi KSE: Szász - TOMBOR 7, LELKES 2, Kovács, Kis, PÁSZTOR 5, GULÁS 6. Csere: Csiki (kapus), Márton 1, Kisék B., PATKÓS 7, Vasvári 2, Bonyhádi 2,Heiczinger, Végh.
Edző: Zsigmond György.
Kiállítások: 4, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 9/8.

Nehezen lendült játékba a VKSE (6. perc: 4:3), de aztán Tombor és Pásztor góljaival 12:8-ra fordított a vendég- együttes. Sőt, egy újabb 4:0-s rohammal már 10:17 állt az eredményjelzőn. Szünet után sem kellett különösebben aggódnia Zsigmond edzőnek, tanítványai rutinosan tartották a különbséget. Ugyan a végén a Tata 27:24-re felzárkózott, ám Tombor duplája végleg pontot tett a találkozó végére. A hajrában még az újonc Vasvári is lőtt kettőt, ezzel kialakítva a meccs végeredményét.

BKSE U23-Vecsés 24:22 (11:8)
Balatonfüred, 250 néző. V.: B. Pech, Vágvölgyi. Balatonfüredi KSE U23: Kiss - Bujtár 2, Pordán 1, NÉMETH B. 4, Szöllősi, Vasvári 2, Lestál 2. Csere: Andó (kapus), Deák, Szilágyi 1, TÖRTELI 9 (5), Kátai, MÁTHÉ 3, Nemes. Edző: Kárpáti Krisztián.
Kiállítások: 6, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 6/6.

Nem indult jól a meccs, a hazaiak az első negyedóra végéig rendre hátrányban voltak (0:2, 4:5). Aztán egy jó szé- riával sikerült végre fordítani (7:5), a félidő végéig pedig háromra hízott a BKSE fórja. Szünet után gyorsan felzárkózott a Vecsés (11:10), s a vendégegyüttes végig ott lihegett a rivális nyakán, azonban Törteli, Németh és a fiatal Má-thé remek játékával ekkor még a Fürednél volt az irányítás. Hazai kiállítást követően aztán egyenlített az ellenfél (21:21), ám szerencsére nem törtek meg a balatoniak, és biztos kézzel használták ki helyzeteiket. Megérdemelten szerezte meg a BKSE U23 a két pontot.