2009.11.19. 19:28

Hegymagasi kiütés, de fociban

Megyei körkép - A 12. fordulóval folytatódott a küzdelem a labdarúgó megyei harmad-, illetve negyedosztály tapolcai körzetében.

Az ajkai csoportban befejeződtek az őszi küzdelmek.

A tapolcai körzetben a hétvége legnagyobb arányú sikerét a Csabrendek II. és a Hegymagas aratta, előbbi a Tomajt, utóbbi a Zánkát ütötte ki. Az ajkaiaknák az őszi bajnok Dabrony 6:0-s sikerrel zárta a fél évet.

Eredmények, ajkai körzet, megye III/C: Csögle-Káptalanfa 1:3, Dabrony-Városlőd 6:0, Apácatorna-Kislőd 1:2, Kolontár-Somlóvásárhely 3:2, Karakószörcsök-Nagypirit 0:2, az Adorjánháza-Tüskevár mérkőzés 1:2-es állásnál a 72. percben félbeszakadt.

Őszi végeredmény: 1. Dabrony 32, 2. Tüskevár (egy meccsel kevesebb) 25, 3. Kamond 25, 4. Kislőd 22, 5. Adorjánháza (egy meccsel kevesebb) 19, 6. Káptalanfa 19, 7. Városlőd 18, 8. Somlóvásárhely 17, 9. Apácatorna 15, 10. Kolontár 15, 11. Nagypirit 10, 12. Csögle 3, 13. Karakószörcsök 0.

Tapolcai körzet, megye III.: Káptalantóti-Balatonszepezd 0:2, Monostorapáti-Révfülöp 1:5, Gógánfa-Nemesgulács 0:3, Balatonederics-Szigliget 6:1.

Az élmezőny: 1. Révfülöp 23, 2. Káptalantóti 20, 3. Balatonszepezd (egy meccsel kevesebbet játszott) 18, 4. Szigliget 18.

Megye IV.: Csabrendek II.-B.-tomaj II. 8:2, Révfülöp-Diszel SE 1:5, Hegymagas-Zánka 8:2, Nemesvita-Sümegprága 0:5, Tapolca VSE-Ukk TE 5:0, Lesencetomaj-Sümeg VSE 2:4.

Az élmezőny: 1. Csabrendek II. 36, 2. Tapolca VSE (egy meccsel kevesebb) 25, 3. Ukk 25, 4. Sümeg VSE 25.