Kosárlabda

2 órája

VKK: győzelem a rangadón

Második félidei remek játékának tudható be, hogy a Veszprém Kosárlabda Klub győzelemmel abszolválta az NB I/B zöld csoport alapszakaszának harmadik fordulóját.

Király Ferenc

Veszprém Kosárlabda Klub–Vásárhelyi Kosársuli 83-75 (15-21, 18-25, 28-15, 22-14)

Veszprém, 150 néző. Vezette: Szalai, Horváth, Magyari. Veszprém: Geiger 17/12, Sáfrán 3/3, Dupree 24/3, Polster, Okoh 5. Csere: Kiss 4, Krkljes18/6, Kocsis, Tóth D. 12/12, Valkó. Edző: Alex Geddes.

Hódmezővásárhely: Bálint 16/9, Borbáth 14/3, Utasi 10, Orgona 9/3, Balogh 8. Csere: Bősz 18/6, Nagy N., Kruzslicz, Ocskó, Megyesi. Edző: Vejinovic Sasa.

A veszprémiek hazai pályán nyertek fontos meccset
Fotó: Fülöp Ildikó/Napló-archív

A csoportrangadónak is tekinthető derbin egy ideig fej fej mellett haladtak a felek (10-9), aztán a vendégek egy nulla–kilences sorozattal megléptek (10-18), és előnyüket a második negyedben tovább növelték (21-33). A nagyszünetben tizenhárom ponttal állt jobban a labdákat szerző, majd gyors ellenakciókat vezető ellenfél (33-46). Később tizenöt ponttal is vezettek (33-48), aztán lendületbe jöttek az addig gyengébben pattogtató hazaiak (47-52), majd az utolsó negyed előtt – jó védekezésüknek köszönhetően – fordítottak a dolgok menetén (61-59). Dupree-ék a záró etapban híveik biztatása közepette már nem engedték ki a kezükből a diadalt (72-61), megakadályozták, hogy a vásárhelyiek közelebb férkőzzenek hozzájuk (83-73).

Alex Geddes: - Az első félidőben katasztrofálisak voltunk, elöl és hátul sem tudtuk megvalósítani a tervünket, ezt pedig a rivális kihasználta. Használt a szünetbeli „fejmosás”, a srácok – akikkel szemben nagyok az elvárásaim – a fordulás után megmutatták a karakterüket, s végül megérdemelt győzelmet arattak.