Múltidéző

2 órája

Ilyen is volt: több ezer nézőt intett csendre a Videoton

A Dukla Praha elleni továbbjutás után a Paris SG otthonában is magabiztos, 4-2-es győzelmet aratott a Videoton FC 40 évvel ezelőtt, 1984. október 24-én.

Veol.hu

A Videoton FC 40 évvel ezelőtt olyan teljesítményt produkált, amely a mai napig páratlan a magyar klubfutball történelmében. Az UEFA Kupa menetelés egyik fontos állomása volt Párizs, ahol 1984. október 24-én lépett pályára a csapat.

A Paris SG (fehérben) sem tudott a Videoton útjába állni 40 évvel ezelőtt

Fotó: FMH-archív / Fási László
A Paris SG (fehérben) sem tudott a Videoton útjába állni 40 évvel ezelőtt Fotó: FMH-archív / Fási László

A vezetést gyorsan megszerezte Kovács Ferenc csapata, hiszen Szabó József már a 2. percben gólt szerzett a Parc de Princes-ben, 0-1. A támadó aztán a 28. percben Májer Lajos beadása került egy védőn megpattanva Szabóhoz, aki három párizsi védő gyűrűjében is jól kiemelkedett és 10 méterről a bal sarokba fejelt, 0-2.