Kézilabda

2024.09.09. 17:49

Vereségek sora az NB I/B-s nyitányon

Mind a négy Veszprém vármegyei NB I/B-s kézilabda-együttes vereséggel kezdte az új idényt. A KK Ajka és a Veszprém Handball Acedemy U21 egy góllal maradt alul szoros csatában.

KK Ajka-Békési FKC 23-24 (13-12)

Ajka, 250 néző. V.: Garai, Varasdi.

Ajka: Baracskai, Benkő (kapusok), Zvolenszki 1, Horváth 1, Jávor 7, Mezei 1, Szücs 1 (1), Kovács, Gyene 4 (1), Rosta 1, Szabó 5, Nagy 1, John 1, Orbán. Edző: Velky Péter.

Békési FKC: Takács, Markóczy, Vigh (kapusok), Novák Zs. 6, Balogh, Sütő, Haszilló, Novák E. 1, Varsandán 6 (3), Árpási 1, Horváth 2, Dobos 3, Breuer 2, Kovács 3. Edző: Cifra Tibor. Kiállítások: 10, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3.

Nagyszerűen kezdtek a hazaiak, Jávor vezérletével a hatodik percben már 4-0 szerepelt az eredményjelzőn, amikor is a vendégek edzője időt kért. A folytatásban felzárkóztak a békésiek (9-9). A térfélcsere után javarészt a vendégek irányítottak. Az utolsó öt perc roppant izgalmasan alakult, a közönsége által biztatott ajkaiak Szücs és Szabó góljaival kiegyenlítették az állást, de a vendégek az utolsó időkérésük után lőtt két góljukkal bebiztosították a győzelmüket.

A zöld mezes Ajka egy góllal maradt alul a múlt évben bronzérmet szerző békésiek ellen
Fotó: Gyarmati László

Veszprém Handball Academy U21 – Vecsési KKFT 27-28 (11-12)

Veszprém. V.: Csányi, Tóth.

Veszprém Handball Academy U21: Reidmár, Várady-Szabó (kapusok), Szujó, Szabó L. 1, Edwards, Janowszky 7 (3), Dopjera 1, Hoffmann 1, Apró 5 (3), Török-Vida, Birnbauer 4, Fenyő 2, Balogh B. 2, Horváth P. 1, Gáncs-Pető 2 (1), Kardos 1. Edző: Tombor Csaba.

Vecsés: Takács, Szász (kapusok), Antal L., Fadhle 5 (2), Székely, Zakics 8 (2), Willi 1, Gáspár 4, Antal M. 1, Farkas T. 5, Ember, Tóth Sz., Takács, Schmidt 1, Horváth D. 3, Pál, Dósa, Szász. Edző: Balogh Dávid.

Kiállítások: 10, ill. 14 perc.

Hétméteresek: 8/7, ill. 4/4.

Jobban rajtolt a Veszprém, a 6. minutumban már 5-2 szerepelt az eredményjelzőn. A hazai előny elolvadt a félidő végéhez közeledve, és átvette a vezetést a Vecsési együttes (10-11). Fordulást követően a veszprémiek voltak az összeszedettebbek, és meg is léptek 2-3 góllal, de a hajrára Balogh Dávid csapata meg tudott újulni, és végül egy találattal jobbnak is bizonyult.

Százhalombattai KE – Veszprémi Kézilabda KFT 30-23 (16-11)

Százhalombatta. V.: Juhász D., Rontó Á.

Százhalombatta: Bokréta, Kovács (kapusok), Kreisz, Fekete 1, Körtélyesi 1, Keresztes 4, Szabó 4, Mogyorósi 3, Szövérdffy 2, Zatureczki 5 (1), Gálli 1, Kis Molnár 2, Félegyházi 6, Gyurcsovics, Csikós 1, Schultheisz. Edző: Koncsár Gergely.

Veszprémi Kézilabda KFT: Gödör, Konyicsák (kapusok), Farkas 2 (2), Fercsik 2, Gajdos 1, Gulyás, Grünfelder 3, Markovics 7 (3), Patonai, Pintér, Preszter 1, Rubos, Ruzsányi 4, Szabadi, Szucsik 3. Edző: Dankovic Dinko.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5.

A házigazda sokkal jobb formában kezdte az összecsapást, és hamar nagy előnyre tett szert. Dinko Dankovic csapata nem tudta tartani a lépést, és a félidőre ötgólos hátránnyal mehettek (16-11). A második játékrészben nem változott meg a játék képe. Többször is elhúzott kilenc góllal a Százhalombatta, de végül hét góllal győzött a bakonyiak ellen (30-23).

Balatonfüred KA U21-Mezőkövesdi KC 24-26 (14-15)

Balatonfüred, 150 néző. V.: Budai-Bock, Wenzel.

Balatonfüred: Erdei, Matos (kapusok), Urbán-Patocskai 7 (2), Klucsik 4, Viski, Faluba, Budai, Szabó 4, Lukács, Cseh, Orbán, Konczos 2, Deák 1, Tóth, Sikler 4, Kővári 1. Edző: Papp Bálint.

Mezőkövesd: Szilágyi, Ulicsinyi (kapusok), Jancsó 2, Sárosi 3, Veres 3, Tömöri, Gál, Vrhovina 3, Boda 1, Kátai 4, Szabó, Poczo, Dócs 7, Bodnár 3 (3). Edző: Drizner Péter.

Szoros csata jellemezte az első negyedórát, majd fokozatosan átvette az irányítást a Mezőkövesd. A 23. percben 10-13 szerepelt az eredményjelzőn. A szünetig csökkentette a hátrányát a Balaton-parti alakulat, azonban így is jobb szájízzel mehettek pihenőre a vendégek. A második játékrészben magasabb fokozatra kapcsoltak a fürediek, és izgalmas mérkőzést láthattak a szurkolók. Az 56. percben még vezettek a hazaiak, azonban a hajrában fordított és végül nyert a Mezőkövesd.