Tovább robogott az Úrkút

2024.09.08. 12:31

Foci vármegye I: meglepetés Várpalotán

A Várpalotai BSK bravúros sikert ért el hazai pályán a labdarúgó vármegye I harmadik fordulójában, a Bányász négy gólt lőve fektette két vállra a Tihanyt. A Sümeg és a Pápa veretlen maradt, az Úrkút pedig hibátlan.

Perutz FC–Sümeg VSE 2-2 (1-0)

Pápa. Frutti Drink-Perutz FC: Varga P. – Mogyorósi (Cser), Németh N., Nagy K., Varga B. (Sós), Szalai, Rozman, Cseke, Nagy D., Ruzsás, Hauser B.

Sümeg VSE: Szabó Á. – Márkus, Nimsz, Bolla, Farkas P., Varga G., Nedelkó, Szakonyi Stephan, Csik, Görhes A., Görhes T.

Gólszerzők: Nagy K., Hauser B., ill. Bolla, Görhes T.

Kiállítva: Nimsz (71.).

A sárga mezes pápai csapat először veszített pontot ebben az idényben, a szintén veretlen Sümeggel nem bírt
Fotó: Nagy Lajos/Napló-archív

Ajka Kristály–Úrkút SK 1-3 (0-1)

Ajka. Ajka Kristály SE: Dróth – Szabados (Grőber), Király, Bencsik (Magyar), Szarka (Németh O.), Pákai, Hriczu (Kocsi), Gyüre, Bakó, Antal (Móger), Lajtos.

Úrkút SK: Gyurmánczi – Král, Lang, Zágor (Horváth Á.), Papp A., Szedlacsek (Pej), Bencsik, Udvardi (Boromisza), Bognár, Kuti (Varga P.), Sáringer.

Gólszerzők: Grőber, ill. Horváth Á. (2), Szedlacsek.

Kitűnően előkészített pályán léptek a gyepre a szomszédvári csapatok játékosai. Negyed óra elteltével, kihasználva hazaiak dekoncentráltságát, Szedlacsek szerzett vezetést. Ezt követően kiegyenlített volt a játék. A második játékrészben, egészen a nyolcvanadik percig hasonló volt a helyzet, elsősorban a mezőnyben futballoztak a felek. A folytatásban a csereként beálló Grőber remek egyéni játékkal egyenlített. A középkezdés utáni első vendégtámadást követően a játékvezető „könnyű síppal” büntetőt ítélt, újra vezetéshez jutottak a vendégek. Három perc elteltével kapitális védelmi hibából növelték előnyüket az úrkútiak. Az ajkaiaknak még szokatlan a bajnokság kemény, néha durva játéka, viszont az osztályhoz képest színvonalas mérkőzést láthattak a kilátogatók.

Jók: Pákai, Grőber, Antal, ill. Horváth Á., Král, Szedlacsek.

Tudósított: Havasfalvi Lajos.

Devecser SE–FC RAC 4-0 (4-0)

Devecser. Devecser SE: Károlyi (Szente) – Molnár P., Orsós (Juhász), Bukovics, Szabó D. (Rákóczi), Sipos Felícián, Bencsik, Paksai (Veisz), Rózsa (Keringer Ma.), Horváth M., Keringer Má.

FC RAC: Király – Balta (Cziráki), Vörös, Vaczola A., Vaczola M., Farkas M. (Farkas P.), Kövesi, Tímár, Varga D. (Rozgonyi), Bekker R. (Mtewele), Dudás (Bekker T.).

Gólszerzők: Sipos Felícián, Szabó D., Bukovics, Paksai.

Kiállítva: Tímár (42.).

Fűzfői AK–FC Zirc 1-2 (1-2)

Balatonfűzfő. Fűzfői AK: Mocher – Horog, Kovács M. (Bolla), Schäfer, Heidinger (Kovács P.), Katus (Szalai), Parrag, Babai, Auerbach, Molnár G., Pej Ma. (Pej Mi.).

FC Zirc: Nagy M. – Bíró, Mári, Hornyacsek, Hegyi (Kovács Á.), Stupián, Szamarasz, Szöllősi, Somogyi, Pataki (Kutasi), Kovács L. (Bódis).

Gólszerzők: Schäfer, ill. Szöllősi, Hegyi.

Kiállítva: Mocher (74.).

Várpalotai BSK–Tihanyi FC 4-1 (1-1)

Várpalota. Várpalotai BSK: Gelencsér – Uj, Mogyorósi (Merse), Kalapács (Bognár), Borbás, Kiss Á., Nagy L. (Ács), Kolki, Gergely, Holonics (Oroszi), Szekér.

Tihanyi FC: Auerbach – Dévényi, Adorján (Hideghéti), Petres, Henn, Tar, Vojnity, Nemes Á., Horváth Be. (Kovács Á.), Frey, Barcza (Nemes G.).

Gólszerzők: Kiss Á. (2), Gergely, Nagy L., ill. Petres.

Csetény SE–Péti MTE 3-0 (2-0)
Csetény. Csetény SE: Hornich – Horváth K. (Zsidel), Szarvas, Kurcz, Horváth M. (Bernáth), Szántó, Dávid, Szehoffner (Varga B.), Arany, Katóka, Miskei.
Péti MTE: Molnár B. – Gyurcsek (Tóth Cs.), Erdősi X., Nagy R., Simon, Rados, Erdősi P. (Széplaki Á.), Rémai (Széplaki Sz.), Ódor, Mód, Fodor.
Gólszerzők: Katóka, Szántó, Kurcz.
Szentantalfa NVSE–Balatonfüredi USC 0-1 (0-1)
Szentantalfa, 190 néző. Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Németh K., Nagy Zs., Molnár K., Szigeti, Stadler, Grám (Gaál), Németh B. (Bertalan), Slemmer, Vári Kovács.
Balatonfüredi USC: Filipánics – Radács, Dallos, Bartha, Török, Tarnai (Lübkemann), Horváth B., Molnár B. (Szücs), Ferencz, Koltai (Nagy D.), Katona.
Gólszerző: Ferencz.

Ifimeccs híján kissé lassan gyűltek a „katlanban” a szurkolók, de a kezdésre azért már szép számmal akadtak mindkét csapat hívei a helyszínen.

Alapvetően kivárásos labdajáratásra játszva álltak a meccshez a felek, így kevés, de inkább hazai helyzet jellemezte a játékot az első félidőben. Ám a Füred az első komolyabb helyzetét gólra váltva mehetett ivószünetre, és ezt hiába követte két hazai ziccer, maradt a 0-1.

A második félidőben a BUSC ugyan többet passzolt, de előrefelé nemigen akart játszani és rizikót vállalni. A hazaiak minden pontrúgásuk, labdaszerzésük után igyekeztek támadni, akadt is 2-3 igazán veszélyes helyzetük, de a szerencse és Filipánics teljesítménye is a vendégek malmára hajtották a vizet.

Összességében egy sportszerű meccsen, a helyzetek alapján mindenképp, a döntetlen igazságosabb lett volna.

Jók: Slemmer, Nagy Zs., Vári-Kovács, Dombi, Németh B., ill. Katona, Radács, Filipánics, Bartha.

Tudósított: Oláh Gergely.