Kézilabda

2024.07.28. 10:33

Kezdésnek nem rossz

Két új szerzeménye, Simotics Mátyás és az orosz Denis Vasilev gólerős játékának is köszönhetően megnyerte első nyári tesztmérkőzését a kézilabda NB I szeptemberi rajtjára készülő Balatonfüredi KSE.

Király Ferenc

kézilabda illusztráció

alatonfüredi KSE–PLER Budapest KC 34-28 (17-17)

BKSE: Andó és Demény (kapusok), Simotics és Vasilev 8-8, Rozman, Urbán és Szmetán M. 4-4, Hornyák 3 (2), Sretenovic 2, Varga M. 1, Németh B., Szöllősi, Kovács B., Tóth A., Tóth N., Orbán, Klucsik. Edző: Kis Ákos.

Az ellenfél legjobb lövői: Zalai 5 (1), Perisic 5 (2), Sztraka 4 (2), Várszegi 3 (1).

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 2/2, ill. 7/7.

Az edzőmérkőzésen egy ideig fej-fej mellett haladtak a felek (7-7), aztán a fővárosiak magukhoz ragadták a kezdeményezést: előbb 7-9-re, majd 12-14-re vezettek, de a tópartiaknak a nagyszünetig rendre sikerült egyenlíteniük. A második játékrészben fordult a kocka, Simoticsék egy-két gólos előnyöket harcoltak ki maguknak (24-22), s miután feljavult a védekezésük, a 45. percben háromgólos különbségre tettek szert (26-23). Innentől kezdve már csak öt találatot engedélyeztek a riválisnak, és az 53. percre eldöntötték a párharc sorsát (30-24).