Kikapott a Füred Egerben

Meglepetésre kikapott az Eger otthonában a Balatonfüredi KSE vasárnap a férfi kézilabda NB I-ben.

Eger-BKSE 25-24 (13-12)

Eger, 500 néző. V.: Paska, Vastag. Eger: Balogh 1, Moscoso (kapusok), Bernatonis 3, Holdosi, Kiss, Kovács, Lezák 3 (2), Machac 2, Mándy, Rédei, Schmid 4, Száva 2, Szepesi, Szuharev 4, Tóth 6 (3), Tóvizi. Edző: Tóth Edmond.

Balatonfüredi KSE: Andó 1, Bősz (kapusok), Bóka 3, Brandt 1, Dénes, Draskovics, Glendza, Kemény 2, Kőhegyi 2, Malinovic 4, Pulay, Rodriguez 3, Szmetán, Szöllősi 3, Szűcs 1, Topic 4. Edző: György László.

Kiállítások: 8, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 6/5, ill. 0/0.

Fej-fej mellett haladtak a felek, aztán a hazaiak tudtak meglépni, 17. perc: 9-6. Az Eger sokáig tartotta a 2-3 gólos előnyt, aztán a félidő hajrájában egyenlíteni tudott a BKSE, 11-11. A játékrész Schmid találatával ért véget.

Szünet után folytatódott a szoros csata, 42. perc: 17-17. Ezután a Füred Kemény góljával a vezetést is átvette, de csak rövid ideig tartott az állapot. Az Eger ment elől, a vendégcsapat pedig szorosan a nyomában, 50. perc: 22-21.

A véghajrá előtt úgy tűnt, hogy a Balaton-partiak a maguk javára tudják fordítani a meccset, hiszen egyenlítést követően két góllal meg tudtak lépni ellenfelüktől, 55. perc: 22-24. Schmid azonban duplázott (24-24), az utolsó percben pedig Bernatonis volt eredményes, miközben a vendégek rendre hibáztak támadásban.