2014.11.17. 10:25

Kézilabda NB I/B: Végre remek hozzáállással játszott a veszprémi csapat

Szoros mérkőzésen tudott nyerni az MKB-MVM Veszprém U23-as alakulata. A másik két megyei érdekelt viszont nem járt sikerrel.

MKB-MVM U23-SZESE 35:34 (18:19)
Veszprém, 100 néző. V.: Arnold, Kosztend.
MKB-MVM Veszprém U23: Rózsavölgyi – SZŰCS 4, Pócz-Nagy 2, Schmid 2, TOMIC 5, Karajsz, FÜZI 4. Csere: Kisék M. (kapus), SZTÁRAi 3, KANCEL 8 (3), Ádám, Fekete 2, Tóth 2, Dávid, Prókai. Edző: Pásztor István.
Kiállítások: 8, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

Az elmúlt hetekhez képest egy más mentalitású veszprémi csapat futott ki a küzdőtérre. Pásztor István tanítványai ezúttal harcosan, kitűnő hozzállással kézilabdáztak. Az első félidő még szoros eredményt hozott, de a szünet után sikerült három góllal ellépnie a jól, feszesen védekező hazaiaknak. A végjátékban a győriek mindent megtettek a döntetlen kiharcolásáért, ám a Veszprém végül megérdemelten nyert.

A Veszprém (feketében) végre újra nyert, a VBSK kikapott (Fotó: Penovác Károly)

Váci KSE-Várpalotai BSK 38:31 (18:14)
Vác, 200 néző. V.: Halász, Tarnavölgyi.
Várpalotai Bányász SK: SZÁSZ – Tolnai 6, Varga Z. 4, MAZÁK 8 (2), Szabó P. 2, Bárdos 2 (1), Galambos B. 2. Csere: Lakatos (kapsu), Falkner, Soha 1, Vörös 4, Tarlósi 2, Horváth B.. Edző: Galambos Attila.
Kiállítások: 4, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 6/6, ill. 4/3.

A listavezető és eddig veretlen Vác vendégeként becsülettel helyt állt a sereghajtó Várpalota. Az első játékrész derekáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd kisebb palotai megtorpanás után négy indítás góllal elhúzott a hazai együttes. Ezt a különbséget a félidő végéig tartani tudta a Vác. A térfélcsere után visszakapaszkodott a VBSK, az 55. percben 33:30-ra állt a csata, aztán néhány technikai hiba után bebiztosította győzelmét a Vác.

Dabas-BKSE U23 23:22 (11:11)
Dabas, 200 néző. V.: Tomecskó-Hunyadi, Unyatinszki.
Balatonfüredi KSE U23: KOMENDÁNT – Deák 2, Vasvári 1, Győri 4 (2), Pordán 2, Nemes 3, Bujtár 1. Csere: Kiss (kapus), Törteli, Csépányi, Bordács, Németh B. 6, Keresztes, Gonzales 3, Déber, Vágner. Edző: György László.
Hétméteresek: 3/0, ill. 3/3.

A fiatal Balatonfüred nem diktált nagy tempót, pedig megtehette volna a rutinos Dabas ellen. Az első félidőben nem is esett sok gól. Fordulás után nagyobb sebességi fokozatra kapcsoltak a balatoniak, három góllal el is léptek, ám a Dabas visszaküzdötte magát. A végjátékban bebiztosíthatta volna a győzelmet a Füred, de ki nem kényszerített hibák és több védekezésben elkövetett fegyelmezetlenség után egy megnyert meccset vesztett el.

További eredmények a 9. fordulóból: Alba Regia KSE–Pécsi VSE 23:27, Tatai AC–Százhalombatta KE 29:24, Szentendrei KC–Csurgói KK U23 30:28, Budaörs/Tatabánya U23–Vecsési SE 22:22.