Kultúra

2014.04.09. 10:52

Megidézik Petőfi szellemét

Pápa - Újabb előadást állított össze Petőfi Sándor életművéből a Szó és Kép Színpad, melynek tagjai ezúttal a legendás költő életének egy konkrét szakaszát vették alapul verses, zenés, táncos színdarabjukhoz.

Polgár Tibor

A pápai társulat korábban Gondűző borocska címmel már bemutatott egy, a szakma és a közönség köreiben is nagy elismerésnek örvendő Petőfi-előadást. A Csukárdi Sándor által vezetett Szó és Kép Színpad ezúttal is tisztelettel, ugyanakkor kellő közvetlenséggel nyúlt az egyik legnagyobb magyar poéta örökségéhez, így pedig a kulturális értékek közvetítésén túl minőségi szórakoztatás jellemzi a Petőfi Sándor: Ki vagyok én? című színdarabot. Az életrajzi elemekkel is megerősített, érzelmekben gazdag előadás népszerű, illetve kevésbé ismert Petőfi-versek egész sorát vonultatja fel, miközben némelyiket egészen ötletes módon kiemeli a saját kontextusából, ezáltal más értelmezést biztosítva számára. A kreatív színpadi megoldásokkal felvértezett bő háromnegyedórás játékidő során az erőteljes mondanivalót és a szomorúbb pillanatokat remekül ellensúlyozzák a tréfás komédiázások, a borozói vidám jelenetek, valamint a feszes cselekménybe jó érzékkel beleillesztett táncos betétek.


A Petőfi Sándor: Ki vagyok én? című előadásban az erőteljes mondanivalót és a szomorúbb pillanatokat remekül ellensúlyozzák a tréfás komédiázások (Fotó: Polgár Tibor)



Egy báb formájában Csokonai Vitéz Mihály is feltűnik a színen, ami tovább fokozza az amúgy is felettébb sokszínű képet. A Petőfi Sándor: Ki vagyok én? méltó emléket állít a mindenki számára jól ismert rímfaragónak, a közönség tagjait pedig érzelemdús színházi élményben részesíti. Az előadást Csukárdi Sándor rendezte, akit egyúttal a címszerepben is láthatunk. További szereplők: Balogh Adrienn, Rózsás Hajnalka, Vida Anna, Hujber András és Nagy Szabolcs. Csokonai Vitéz Mihály bábját Sarkadi Nagy László készítette. Csukárdi Sándortól megtudtuk, míg az előző Petőfi-előadásuk inkább monodráma volt, a mostaniban már több szereplő kelti életre a cselekményt. Megjegyezte, a Petőfi Sándor: Ki vagyok én? esetében az volt a céljuk, hogy a korábbihoz képest egy úgymond színpadiasabb, drámaibb színdarab szülessen. Az előadásban egy konkrét időszakot dolgoztak fel, mégpedig Petőfi 1843 és 1844 környéki életét, amikor már elismert költőként tartották számon, viszont a háttérben családi problémák nehezítették a helyzetét. A Petőfi Sándor: Ki vagyok én? című előadást legközelebb április 12-én, a Jókai Mór Városi Könyvtárban láthatja a közönség.

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!