Végre megtört a jég: balatonfüredi siker

Balatonfüred - Lezárult egy negatív széria a Balatonfüredi FC NB III-as labdarúgó csapatának életében, miután idegenben 3:1-re megverte a Tökölt.

Tököl-Balatonfüred

1:3 (0:1)

Tököl, 100 néző V.: Jakab. Tököl: Muhari - Herczog (Terbócs), Schleinig, Gyurcsik, Joszkin - Vejmola, Németh G., Elek, Riedl - Szécsi (Draxler), Kovács (Frank). Edző: Futó Tamás. Balatonfüredi FC: Filipánics - Domján, Kovács Sz., Bognár, Czafit Keszei (Füredi), Szabó (Kocsis), Balogh, Szöllőskei - Szántó (Kovács Á.), Szűcs. Edző: Pető Tamás.

Kiállítva: Riedl (86.), ill. Kovács Á. (93.).

A 11. percben Szántó jobb oldali beadása a hosszú sarokban landolt, 0:1.

A második félidőben, a 67. percben kissé váratlanul kiegyenlített a hazai csapat. A hosszú sarokra átrúgott szögletet Elek visszafejelte és az érkező Joszkin a hálóba bólintott, 1:1. A középkezdésből parádés támadás után Czafit jobb oldali beadását Balogh ügyesen fejelte a tököli kapuba, 1:2.

A 84.percben balatonfüredi támadás végén a kapusról kipattant labdát Balogh közvetlen közelről lőtte a kapuba, 1:3.

A sok helyzetet kihagyó BFC teljesen megérdemelt győzelmet aratott a küzdelmes mérkőzésen.

Jók: Joszkin, Elek, ill. Kocsis, Balogh, Czafit.

Pető Tamás: - Gratulálok a csapatomnak végig hajtották a 90 percet, meg is lett az eredménye.