2017.03.03. 20:11
Indulhat a szakképzés
Sümeg - A Pápai Szakképzési Centrummal kötött együttműködési megállapodás értelmében akár ősztől indulhat a szakképzés a városban.
Az együttműködést csütörtökön írta alá a centrum főigazgatója, Sági István és Végh László polgármester. A szakképzési centrum létrejöttét a környékbeli vállalkozások is támogatják, az annak helyet adó épület felújítása után szeptembertől már elindulhat a felnőtt képzés, sőt, szerencsés esetben a nappali oktatás is. Végh László szerint fontos mérföldkő lehet ez a város életében.
Végh László és Sági István kötötte meg a szerződést Fotó: Tóth B. Zsuzsa
- Már tavaly ősszel szerettünk volna indítani szakképzést a városban, idén valóra válik az álom. Nagy probléma ma hazánkban a szakember hiány, a fiatalok közül kevesen tanulnak szakmát. Sümegen erre van igény és a város vezetése úgy látja, hogy vannak olyan vállalkozások, cégek, amelyek igényelnék az új munkaerőt itt és a körzetben egyaránt. Az előkészítő munka elkezdődött, a vállalkozásokkal felvettük a kapcsolatot, a szakképzési centrumot és város vezetését egyaránt együttműködésükről biztosították. A szakképzésnek a Kossuth utca 2. szám alatti, egykori idősotthon épülete ad megfelelő helyet az átalakítás, felújítás után. Ehhez forrást kell találnunk, hogy szeptemberben indulhassanak a képzések. Amennyiben sikerül rendbe hozni az épületet, semmi akadálya nem lesz az oktatás megkezdésének. Akkor pedig nem csak felsőfokú oktatás, hanem középfokú szakoktatás is lesz Sümegen – mondta a polgármester. Sági István megerősítve az elhangzottakat hozzátette, hogy leginkább a klasszikus falipari és vendéglátós szakmák iránt van igény. Például ácsokat, asztalosokat, gépipari dolgozókat képezhetnek majd Sümegen. Elindulhat az érettségi utáni képzés és a szakgimnáziumi képzés ugyancsak. Bár idén még nem tudtak jelentkezni a diákok, az épület átalakítása tempójától függően ha klasszikus nappali képzéssel nem is indulhatnak idén ősszel, de felnőtt képzéssel mindenképpen. 2018 szeptemberére pedig országosan is meghirdethetik az általános iskolai végzős diákoknak a szakképzést, konkrét szakmákat megnevezve. Az épületben első körben négy tantermet alakíthatnak ki, két osztályt indíthatnak. Nyelvi és számítástechnikai labornak, ugyancsak lenne hely, de gyakorlati képző helyek, tanműhelyek is kellenek.