2016.09.24. 19:34

Rengeteg gólt kapott a Balatonfüredi KSE

Balatonfüred, Vác – Idegenben szenvedett vereséget a Balatonfüredi KSE szombaton a férfi kézilabda NB I-ben.

Váci KSE-BKSE 29:26 (14:14)

Vác, 250 néző. V.: Kékes Cs., Kékes P. Váci KSE: Ulicsinyi – Vasic 5, Bartók 3, Törteli 3, Topic 4, Koller 8, Popovic 3 (1). Csere: Drissi, Vitáris (kapusok), Chychykalo 2, Lendvay, Tyiskov, Pavlovic 1, Császár. Edző: Zsiga Gyula.

Balatonfüredi KSE: Fazekas – Gábori 2, Kasparek 4, Győri 7 (1), Kemény 1, Zdolik 6, Varsandán 3 (1). Csere: Rózsavölgyi (kapus), Gerdán, Németh, Petrovski, Déber, Kancel, Debreczeni 3, Vasvári, Semenov. Edző: Csoknyai István.

Kiállítások: 14, ill. 16 perc.

Hétméteresek: 2/1, ill. 3/2.

5. perc: 3:4, 14. p.: 9:6, 18. p.: 11:7, 29. p.: 13:14, 35. p.: 18:16, 45. p.: 22:19, 52. p.: 24:24. 58. p.: 28:26.

A mérkőzés elején felváltva vezettek a csapatok, aztán egy jó sorozat után a hazaiak három gólos előnyhöz jutottak, 14. perc: 9:6. Győri és Varsandán találataival zárkózott a Füred, egyenlíteni azonban csak a félidő hajrájában sikerült, Zdolik alakította 13:13-ra a meccs állását. A vendégek rövid ideig vezettek is, Topic egalizált a dudaszó előtt.

A második játékrészt tehát „0:0”-ról kezdték a felek, a váciak vették magukhoz a kezdeményezést, rendre vezettek egy-két góllal. Tapadt a BKSE, amely az utolsó 10 percbe érve ismét egyenlített, 24:24.

A kemény hajrában azonban a hazaiak bizonyultak jobbnak és sikeresen tartották otthon a pontokat.

Zsiga Gyula: - Nehéz volt felkészülnünk a meccsre, a Füred remek csapat, sok jó játékossal. Örülök, hogy jól teljesítettünk és sikerült győznünk.

Csoknyai István: - A védekezésünk ezúttal sem volt elég hatékony. Hiába egyenlítettünk az első félidő végén, szünet után a Vác fölénk nőtt.