2015.04.25. 19:10

Kosárlabda: Továbbjutott a Veszprém

Kettős győzelemmel ment tovább a HOYA Pannon Egyetem Veszprém alakulata a kosárlabda NB I/B középházi rájátszásában az Egerrel szemben.

Veszprém–EKF-Eger 84:72 (25:22, 12:13, 21:21, 26:16)
Veszprém, 250 néző. Vezette: Horváth, Török, Németh.
HOYA Pannon Egyetem Veszprém: Vertetics 22/3, Puszta 20/9, Kováts 3/3, Sipos, Szabó 24. Csere: Nagy 6, Fekete 8, Novák, Gáll, Szeifert 1. Edző: Mérész Csaba.
EKF-Eger KOK SE: Máté 10/6, Klepej 4, Csabák 4, Nemes 6/6, Varga 6. Csere: Kis 3/3, Pongrácz 4/3, Tóth 27/15, Jakab 8/6, Frey. Edző: Váczi Péter.

A házigazda Veszprém kedvező helyzetből várhatta az Eger elleni második mérkőzést, hiszen egy esetleges győzelemmel máris továbbjutást ünnepelhetett.

Felváltva vezettek a csapatok, hullámzott a játék, mindkét együttes több hibát vétett (10:5, 11:12, 15:15). Az első negyed végére kisebb előnyt azért sikerült kiharcolnia a hazaiaknak. A második etap  elején Vertetics kosarainak tapsolhattunk, ám az egriek továbbra is szívósan tapadtak és szép megoldásokkal 31:33-ra alakították az állást. A következő percekben aztán újra egyenlő lett, s végül a sokat rontó bakonyiak 37:35-tel mehettek a szünetre.

A térfélcsere után Tóth tripláinak köszönhetően ismét ott volt az előny (42:44), s hiába kiabáltak ébresztőt a nézők, a Veszprém képtelen volt magához térni. Szerencsére az Eger sem adott elő nagy játékot, így maradt a félidei különbség.

A záró felvonásban aztán varázsütésre megtáltosodtak az egyetemisták, 62:64 után Puszta vezérletével ritmust váltottak, s ennek köszönhetően szép támadásokkal biztos győzelmet szereztek.

Mérész Csaba: - Megérdemelt, de nyögvenyelős sikert arattunk. A párharc gyakorlatilag már Egerben eldőlt, így a motivációval gondjaink voltak, és sajnos támadásban és védekezésben is a vártnál több hibát követtünk el. A továbbjutásunk viszont egyértelmű.

A rájátszás következő fordulójában a Veszprém a Falco II-vel találkozik. A szombathelyiek a Tiszaújvároson jutottak túl. A Mérész tanítványok továbbra is versenyben vannak a kilencedik helyért.