Könnyed győzelem - Harminckét ponttal verte ellenfelét a Pápa

Pápa – Sérülésektől megtizedelve, de remek játékot nyújtva szerezte meg idei első sikerét a Concordia Motax KC Pápa a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Pápa-Alba Fehérvár 93:61 (24:17, 24:17, 23:11, 22:19)
Pápa, 200 néző. V.: Tóth, Szali, Németh.
Concordia Motax KC: Henrik 19/12, Szanati 8, Keresztes 24, Horváth 9/3, Kacskó 7/6. Csere: Bereczki 8, Vajda B. 2, Fülöp 5/3, Ács 6, Perger 3/3, Rédei 2, Hole. Edző: Vajda József.
Alba Fehérvár: Varga M. 13/3, Molnár 8/3, Fülöp 4, Nyulász 2, Czirbus 7/3. Csere: Mészáros, Zsenits 4, Orczy 4, Adegbite 4, Kusonicz 6. Edző: Blahó Barnabás.

Nagyon jól kezdett a Pápa, a sérüléséből visszatért Keresztes Rafael kiváló centerjátékának köszönhetően a 7. percben 18:7-re elhúzott a hazai együttes. A szívós fehérvári fiatalok próbáltak felzárkózni, ám a hazaiak két három pontossal magabiztos előnyre tettek szert (24:14).

A második negyedben tovább folytatódott a Concordia Motax KC jó játéka, Henrik hármasaival tovább nőtt a differencia, és a félidő végére 48:31-et mutatott az eredményjelző.

A szünet után a pápaiak rátettek egy lapáttal eddigi remek teljesítményükre: látványos kosarakkal 58:33-ra növelték a különbséget. A negyed végére gyakorlatilag eldőlt a találkozó, a 71:42-es eredmény, nagy pápai magabiztosságot tükrözött.

Az utolsó játékrészben mindkét oldalon mindenki lehetőséget kapott, és a mérkőzés vége igazi örömkosárlabdát hozott.

A hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten szerezte meg az idény első győzelmét.

Vajda József: – Természetesen örülök a győzelemnek, bár továbbra is a helyén kell kezelni a dolgainkat. A sérülések miatt sok és fontos munka vár még ránk.