2017.02.21. 16:20

Kéri Bianka megszerezte a Veszprém egyetlen bajnoki címét, utazhat az Eb-re

Budapest - Kéri Bianka szerezte a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) egyetlen bajnoki címét a fedett pályás atlétikai ob-n.

A Syma csarnok adott otthont a fedett pályás országos bajnokságnak, ahol már többen a március elején megrendezendő belgrádi Európa-bajnokságra fókuszáltak.

Férfi 60 méteren például Sipos János is Eb-szinttel  tudott nyerni (6.71), ahogy a nők hasonló számában Nguyen Anasztázia szintén (7.42).

Az esemény egyik legjobb eredményét a gátfutó, Baji Balázs érte el, aki tovább javította az országos csúcsot. Az új rekord mostantól 7.53 másodperc.

A VEDAC több számban is érmes reményekkel vágott neki a megmérettetésnek.

A férfiak 800 méteres viadalán Kiss Gergő célja az Európa-bajnoki szint teljesítése volt, az eddigi legjobbja 1:49.15 perc volt, ezen kel-lett volna 15 századot faragni. Sajnos végül nem sikerült, és 1:50.13-as idővel a második helyen végzett Vindics Balázs mögött.

Kéri Bianka nagy fölénnyel nyert 800-on a Syma csarnokban
Fotó: Tóthné Stupián Anikó

Kiss Gergő 1500 méteren is harcban volt az éremért, bár a győztes Kazi Tamás nagy fölénnyel és új egyéni csúccsal győzött (3:40.05), a veszprémi fiú végül - szintén új egyéni rekorddal - második helyen futott be (3:51.58), mögötte harmadikként pedig klubtársa, Szögi István végzett.

A 3000 méteres versenyben Szögi István szintén dobogóra állt, második lett, rá-adásul eddigi legjobbját teljesítette 8.12.69 perccel.

A VEDAC egyetlen bajnoki címét Kéri Bianka szerezte 800 méteren. Tóthné Stupián Anikó tanítványa rendkívül meggyőző fölénnyel nyert, 12 másodpercet vert az utána következő sportolóra, ideje: 2:06.02 perc volt. Bianka 400 méteren is szeretett volna nyerni, végül ketten is meg-előzték, így harmadik lett (55.76).

A futónő végül részt vehet a fedett pályás Európa-bajnokságon Belgrádban, tagja lett az utazók keretének.

Eredmények, 800 méter: 2. Kiss Gergő 1:50.13, 4. Takács Dávid 1:52.78. 1500: 2. Kiss Gergő 3:51.58 (egyéni csúcs), 3. Szögi István 3:51.94. 3000: 2. Szögi István 8:12.69 (egyéni csúcs).

Női. 60: 5. Kéri Bettina 7.88. 200: 6. Renkó Evelin 25.72. 400: 3. Kéri Bianka 55.76. 800: 1. Kéri Bianka 2:06.02. 4x400-as váltó: 2. VEDAC (Göncz Anna, Csorba Eszter, Renkó Evelin, Kéri Bianka). 3:52.67.