2016.04.11. 10:08

Fontos sikert arattak a pápaiak Egerben

Eger, Pápa - Parádés győzelemmel kezdte a 17-24. helyért zajló rájátszást a férfi kosárlabda NB I/B-ben a Concordia Motax KC Pápa, így nagy lépést tett a bennmaradás érdekében.

Eger-Pápa 58:79 (6:24, 17:19, 23:25, 12:11)
Eger, 100 néző. V.: Jurák, Gaál, Bagi.
EKF-Eger KOK SE: Ungi 2, Csákvári 2, Nemes 15, Máté 8, Tóth Z. Csere: Kis 5/3, Jakab 19/12, Frey 3/3, Fülöp 2, Horváth R. 2, Beák, Szabó. Edző: Vízi Péter.
Concordia Motax KC Pápa: Vukolic 13/3, Keresztes 16, Puszta 15, Németh 10/6, Szanati 3. Csere: Horváth A. 13/9, Kutasi 7/6, Hole 2, Vajda B., Domján. Edző: Vajda József.

A Pápa fontos sikert ért el a rájátszásban, nagy lépést tett a bennmaradás felé (Fotó: Penovác Károly)

Villámrajtot vett a pápai alakulat, jó védekezéssel, pontos támadásokkal, és a palánk alatti fölényével az 5. percben már 2:13-at mutatott az eredményjelző. Sajnálatos viszont, hogy a 3. percben Szanati sérülést szenvedett és nem tudta folytatni a játékot.

A második negyedben az Eger védekezést váltott, sokkal agresszívebben lépett fel, de a vendégek okos, taktikus játékkal tovább növelték az előnyüket, és megnyugtató, húsz pontos különbséggel vonultak az öltözőbe (23:43).

A hazaiak több cserével is próbálkoztak a térfélcsere után, Jakab például kiválóan kosárlabdázott, de a Concordia Motax KC Horváth és Puszta vezetésével nem hagyott kétséget afelől, hogy ki nyeri a mérkőzést (29. perc: 40:64). A Pápa magabiztos előnnyel várta az utolsó játékrészt.Mindkét csapatból mindenki pályára került a záró felvonásban, de ekkorra már nem maradt nyitott kérdés, a mérkőzés eldőlt.

Sok sérültje ellenére a Pápa ilyen arányban is teljesen megérdemelt nyert a jó erőkből álló Eger otthonában.

Vajda József: - Gratulálok a csapatnak, sok bajunk ellenére is ragyogóan játszottak a srácok, és megérdemelt sikert arattunk a szimpatikus Eger ellen.