2017.03.06. 19:05

Folytassa, Veszprém - veretlenül!

Tizenhat mérkőzés óta tartja veretlenségét a Hoya Pannon Egyetem Veszprém alakulata, amely ezúttal idegenben, az Alba Fehérvár otthonában diadalmaskodott.

Fehérvár II-Veszprém 92:109 (21:20, 21:33, 25:25, 25:31)

Székesfehérvár, 100 néző. V.: Magyari, Esztergályos, Hernicz. Alba Fehérvár: Varga 20/9, Somogyfoki 7, Keller 31/18, Nyulász 11/9, Adegbite 4. Csere: Bakos 14/9, Pávay 5/3, Konta. Edző: Blahó Barnabás. Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Jilling 11/9, Helmeczi 15, Pavlovic 24/6, Májer 10, Körtélyesi 18. Csere: Hegedűs 24, Szeifert 2, Simon 5, Sipos. Edző: Mérész Csaba.

Körtélyesi Gergely 18 pontig jutott Székesfehérváron
Fotó: Penovác Károly

Jól kezdett a listavezető Veszprém, gyakorlatilag a negyed végéig nála volt az előny (3:8, 11:18), de a játékrész hajrájában Keller remek megoldásaival visszavette a vezetést a Fehérvár. A második felvonásban Hegedűs pontjaival tartotta a lépést a Veszprém, a hazaiak pedig triplákkal próbálták lerázni ellenfelüket. Szerencsére Pavlovic sem akart lemaradni a dobópárbajban (35:42). A második tíz perc végén egy 12:0-s rohanással megugrottak a vendégek, de a hármasokkal nem fukarkodó Fehérvár újra felzárkózott (42:53).

Jilling két távoli dobásával folytatódott az ütközet (44:59), azonban nem lehetett hátradőlni, mert az elképesztő dobóformát mutató hazaiak újra és újra tíz ponton belülre kerültek (59:68).

Tizenegy pontos veszprémi fórról indult az utolsó játékrész. A Hoya igyekezett kézben tartani a mérkőzést, bár több büntetőt is elvétett, nem forgott veszélyben az előnye (71:92). Négy perccel a vége előtt Keller elképesztő hajrát nyitott, berámolt öt triplát, de a jól lepattanózó Veszprémtől már nem lehetett elvenni a győzelmet (89:104).

A Hoya fél gőzzel is megérdemelten nyert, bár a hárompontos vonalról elég gyengén célzott.

Mérész Csaba: - Nekünk kicsit furcsa volt a vasárnap kora délutáni kezdési időpont, ez rányomta bélyegét a teljesítményünkre. Persze a lényeg a siker. Hullámzóan teljesítettünk, nem pörögtünk úgy, ahogy szerettem volna, ráadásul a fehérváriak szenzációsan dobták a hármasokat.