Ország-világ

2021.03.16. 12:44

Betonsivataggá változtatná a Várat a momentumos városvezető

Kerpel-Fronius Gábor főpolgármester-helyettes bemutatta az újszerűen gondolkodó építészek látványterveit a Szent György tér körüli terület beépítésére. A momentumos városvezető Facebook-posztja szerint ő így képzelné el a budai Vár múzeumnegyeddé alakítását. A Karácsony Gergely helyettese által preferált építészeti megoldásokat elnézve elmondható, hogy szerencsére mindez csak vízió, nem pedig egy valós projekt látványterve.

Budapest, 2019. november 5. Kerpel-Fronius Gábor, az átláthatóságért, a részvételiségért, az innovációért és a fenntartható fejlõdésért felelõs fõpolgármester-helyettes az új összetételû Fõvárosi Közgyûlés alakuló ülésén a Városháza dísztermében 2019. november 5-én. MTI/Balogh Zoltán

Forrás: MTI

Fotó: Balogh Zoltán

Budapest momentumos főpolgármester-helyettese, Kerpel-Fronius Gábor Facebook-posztban vázolta, ő hogyan képzelné el a főváros múzeumi fejlesztését, valamint a budai Vár helyreállítását. Mint írta: folytatja a Városliget-vízió bemutatását – hol és hogyan alakítsunk ki kulturális és múzeumi negyedeket? – írja a Magyar Nemzet.

„Véleményünk szerint az új kulturális negyedek kialakítását a rozsdaövezetek rehabilitációjával kell összekötni, elősegítve a város elhanyagolt részeinek megújulását” – kezdte Facebook-posztjában Kerpel-Fronius Gábor főpolgármester-helyettes. Karácsony Gergely főpolgármester helyettese kitért arra, hogy mindössze egy kivételt tennének: ez a Nemzeti Galéria helyszíne.

Kerpel-Fronius Gábor főpolgármester-helyettes bemutatta Csomay Zsófia építész Szent György téri, a Sándor-palota és a Karmelita kolostor melletti térség beépítéséről szóló terveit. Íme:

Fotó: Kerpel-Fronius Gábor / Facebook

„Szemben ugyanis azokkal a kormányzati törekvésekkel, amelyek kormányzati negyeddé alakítanák a Budai Várnegyedet, mi úgy gondoljuk, hogy a Budai Várnak meg kell maradnia élő, sokszínű kulturális negyednek, ahol maga a vár, mint a kultúra központja működik. A Várnegyednek van egy tere, amely Budapest 1944–45-ös ostroma óta beforratlan sebként tátong a város közepén: ez a Szent György tér” – indokolt a fővárosi városvezető, aki hozzáfűzte:

az elmúlt években több terv született újszerűen gondolkodó építészek asztalán a Galéria Szent György téri bővítéséről, megalkotva a „magyar Akropolisz” koncepciót, amely kulturális funkcióban erősítené meg a Várnegyedet.

Fotó: Kerpel-Fronius Gábor / Facebook

Borítókép: Kerpel-Fronius Gábor

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában