Kosárlabda

2016.01.15. 20:48

Izgalmas meccsen nyertek, Vertetics és Körtélyesi is húsz pontot szerzett a TF ellen

Veszprém - Továbbra is őrzi elsőségét a listavezető Hoya Pannon Egyetem Veszprém. A TF-Budapest ellen sikerült győzelemmel felavatni az új eredményjelző táblákat, méghozzá nem is akármilyennel.

Piltman-Horváth Barbara

Veszprém-TF-Budapest
74:68 (18:26, 12:18, 22:12, 22:12)

Veszprém, 150 néző. V.: Horváth, Tóth, dr. Magyar.
Hoya Pannon Egyetem Veszprém: Vertetics 20/6, Novák 4, Kámán 16, Körtélyesi 20/3, Takács 2. Csere: Simon 6/3, Oltárczy 2, Kovács, Sipos 4. Edző: Mérész Csaba.
TF-Budapest: Tóth D. 13, Buzás 11/6, Kerkai 7/3, Szobi 16, Beák 12/9 Csere: Bihari 3/3, Tóth Sz. 6. Edző: Mehmedovics Merim.

Az első negyedben hamar magához ragadta a vezetést a vendég TF, a 3. percben 2:7-re vezettek a közel fél pályán védekező fővárosiak. A hazai csapat nem tudta blokkolni Beákék gyors játékát, a számláló 18:26-nál állt meg az első negyed végén. A folytatásban is nehézkesen folytak a veszprémi támadások, így hiába javult a védekezés, nem sikerült fordítani. A 18. percre a Tehetséges Fiatalok 13 pontos előnyét sikerült tízre olvasztani (25:35).

A szünet előtt nem sikerült javítani Mérész Csaba együttesének, 30:44-gyel fordultak a csapatok. A pihenő után aztán mintha kicserélték volna a Veszprémet. A védekezéshez feljavult a támadás is, és a negyed derekán már csak hattal vezettek a pestiek (26. perc, 45:51). Végre a lepattanókat is el tudták hozni a hazaiak, és a tempót is ők diktálták. Nagyot küzdve négyre faragta hátrányát a Vertetics vezette Veszprém (52:56).

A záróetapban aztán már egyáltalán nem hagyta szóhoz jutni a TF-et a Hoya (33. perc: 59:58). A vendégcsapat 66:63-nál kért időt, ám javítani nem tudott a játékképen, Mérész csapata tartotta magát. A veszprémiek mestere 19 másodperccel a vége előtt kért időt 71:68-nál, a taktika be is jött, Körtélyesi kosarával nemcsak a 200. pontját szerezte a bajnokságban, de 73:68-ra módosította az eredményt, ezzel gyakorlatilag eldöntve a két pont sorsát. A TF edzője idejekorán gratulált a hazai szakvezetőnek, technikai hibája még egy büntetőhöz juttatta a Veszprémet, Simon állította be a 74:68-as végeredményt.

Végig hitt a szakvezető a sikerben

Mérész Csaba: – A szünetben azt mondtam a fiúknak, hogy nincs még veszve a mérkőzés, javulniuk kell a támadásban. Hiába tudtuk, hogy nagyon jól védekezik a TF, mégis valamiért megijedtünk tőlük. A második félidőben megmutatták, hogy tudnak szívvel-lélekkel küzdeni.