Kézilabda

2015.11.23. 13:57

NB I/B: Nem ment a vendégeknek, a Veszprémi KSE sorozatban harmadszor nyert

Hiába dolgozott le tetemes hátrányt a Balatonfüred vagy az MKB U23, végül pont nélkül utazott haza mindkét csapat a férfi kézilabda NB I/B hétvégi mérkőzéséről. Nyert viszont a VKSE, amely már negyedik a tabellán.

Tata–BKSE U23
29:26 (15:11)

Tata, 200 néző. V.: Bán, Szloska. Balatonfüredi KSE U23: Kis – Bujtár 2, Kátai 1, NÉMETH B. 5 (1), Mátó, Törteli 3, Lestál 1. Csere: Andó (kapus), SZILÁGYI 6, Deák 1, Vasvári 1, Pordán 2, Déber, NEMES 4. Edző: Kárpáti Krisztián.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 1/1, ill. 1/1.

Villámrajtot vett a Tata, és ennek köszönhetően a tizedik perc végére tetemes előnyt harcolt ki (8:3). Nehezen lendült játékba a Balatonfüred, de a 22. percre ismét látótávolságon belülre került (10:8). Sajnos a félidő hajrája nem sikerült túl jól. Szünet után Németh, Nemes és Szilágyi vezérletével fokozatosan ledolgozta hátrányát a BKSE (45. perc: 20:19), sőt többször is az egyenlítésért támadhattak a vendégek, ám mindig egy apró hiba közbeszólt. Az utolsó percekben a rutinosabb Tata jól használta ki helyzeteit, és végül otthon tartotta a két pontot.

Veszprémi KSE–VBSK
30:13 (18:4)

Veszprém, 200 néző. V.: Buza, Cseszregi. Veszprémi KSE: Szász – Tombor 5 (2), Szobol 4, Kovács 1, Kis, Márton 4 (1), Bonyhádi 2. Csere: Csiki (kapus), Gulás 1, Kisék, Márkus 3, Heiczinger, Falkner 3, Kurucz 3, Papp 1 (1), Lelkes 3. Edző: Zsigmond György. Várpalotai Bányász SK: Nyári – Németh, Vékony, Soha 2, Szabó P., Schekk 2, Galambos 5 (1). Csere: Ubornyák (kapus), Daruság 2, Puskás, Polgár, Mecseki 1, Kara, Bognár 1, Laszkován. Játékos-edző: Soha Gergő.
Kiállítások: –, illetve 2 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/3.

A megyei rangadón egy pillanatig sem forgott veszélyben a Veszprémi KSE győzelme. Zsigmond György tanítványai magabiztos játékkal fektették két vállra a sereghajtó Várpalotát.

Mint kés a vajon, a VKSE (Kisék Bence) könnyedén fektette két vállra a sereghajtó Várpalotát
Fotó: Penovác Károly

Alba Regia–MKB U23
28:27 (17:11)
Székesfehérvár, 125 néző. V.: Baranyai N., Baranyai Zs. MKB Veszprém U23: Blázsovics – Molnár B. 3, Szita 1, Kreisz 4, Füzi 2, Tóth A. 6, Varjú 8. Csere: Nagy B. (kapus), Dávid, Szakály, Kristóf, Pócz 1, Zana 1, Szeitl E. 1. Edző: Éles József.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 3/3.

A szerb légiós Marinkoviccsal megerősített Alba Regia nekiesett a veszprémieknek, akik közül előző napon többen a megyei diákolimpiát játszották végig. A szerb játékost nehezen tartóztatták fel a vendégek, így az Alba megérdemelten jutott a hatgólos előnyhöz.

A térfélcserét követően nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt az Éles-legénység, s nemcsak kiegyenlített, hanem 26:24-re átvette a vezetést. A hajrában aztán kimaradt két nagy veszprémi ziccer is, a Székesfehérvár viszont nem hibázott, és a hazai pálya minden előnyét kihasználva nyert.