Hétvége

2014.01.02. 10:44

Staféta Jákói Bernadettel

Erdélyi Ágnes azt kérdezte Jákói Bernadettől, hogyan hat a zene a sérült fiatalokra.

Mátételki András

- Népdalkincseink hangszeres megszólaltatása óriási hatóerő a lelki és személyiség fejlesztésében - hangsúlyozza Jákói Bernadett, a Betty és Barátai Speciális Népzenei Csoport vezetője. - A népi zene hangzása, rezgése, a személyiségbe épülése olyan lelki táplálék, mint testnek a kenyér. A mi esetünkben legfontosabb a ritmus fejlesztése, a közös zenélés, énekelés. Örömzenénk pótol mindent, amire egy érzékeny, sérült léleknek szüksége van. Egyfajta lélekgyógyír a környező világunk megértéséhez is.

A kottát nem ismerő, magukat nehezen kifejező, speciális igényű tagjaink különböző ritmushangszerekkel (csörgődob, rázóhangszerek, ritmuskanál, ritmuscitera) kísérik a citerát. Hosszas gyakorlásaink során elsajátított képességeik beleépülnek a hétköznapi tevékenységükbe is, ezáltal fejlődik kézügyességük, hangszerhasználatuk, kézimunka tevékenységük (olló használata, rajzolás, stb.) De kiemelt szerepet kap a társas kapcsolatuk és az önbizalmuk növelése, önkifejezésük erősítése, vagy éppen a járásritmusuk fejlesztése.

Jákói Bernadett azt kérdezi Máthé Évától, hogyan emlékeznek meg idén a holocaustról Veszprémben.

A Staféta következő vendége: Máthé Éva.

 

 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!