Vármegyei labdarúgás

2024.08.25. 16:47

Hatot lőtt a BUSC az ezüstérmesnek

A Veszprém vármegyei labdarúgó-bajnokság I. osztályának második fordulójában könnyedén győzött idegenben a Balatonfüredi USC a múlt idényben ezüstérmet szerző Fűzfői AK ellen. A Devecser és a Várpalota is otthon tartotta a bajnoki pontokat szombaton.

Devecser SE–Péti MTE 4–2 (1–2)

Devecser. Devecser SE: Károlyi – Molnár P., Veisz, Bukovics, Szabó D., Sipos Felícián, Bencsik, Paksai, Rózsa (Keringer Ma.), Horváth M., Keringer Má.

Péti MTE: Molnár B. – Gyurcsek, Erdősi X., Nagy R., Marton, Simon, Rados, Vajda (Tóth Cs.), Erdősi P., Ódor, Fodor.

Gólszerzők: Sipos Felícián (2), Horváth M., Molnár P., ill. Gyurcsek, Rados.

Fűzfői AK–Balatonfüredi USC 2–6 (1–4)

Balatonfűzfő. Fűzfői AK: Mocher – Horog (Pej), Bolla (Hencz), Kovács M., Varga R., Schäfer (Rapatyi), Katus (Heidinger), Parrag, Babai, Auerbach, Jónás.

Balatonfüredi USC: Filipánics – Nagy D. (Horváth B.), Dallos, Bartha, Török (Simon), Molnár B. (Hardi), Tarnai (Kovács K.), Lübkemann, Ferencz, Koltai (László), Katona.

Gólszerzők: Kovács M., Schäfer, ill. Bartha (2), Horváth B., Ferencz, Koltai, Molnár B.

A fűzfőiek még nem szereztek pontot ebben az idényben
 Archív fotó: Nagy Lajos

Várpalotai BSK–FC RAC 2–0 (2–0)

Várpalota. Várpalotai BSK: Gelencsér – Uj, Mogyorósi (Kolki), Kalapács, Bakos B., Borbás, Szabó P., Kiss Á. (Oroszi), Nagy L. (Ács), Tóbiás (Szekér), Holonics (Gergely).

FC RAC: Király – Balta, Vaczola A. (Vincze), Vaczola M. (Szentgyörgyvári), Vörös, Farkas M. (Farkas P.), Kövesi, Tímár, Varga D., Bekker R. (Bekker T.), Dudás (Nyikus).

Gólszerző: Kiss Á. (2).

FC Zirc–Tihanyi FC 1–3 (1–1)

Zirc. FC Zirc: Nagy M. – Bíró, Mári, Hornyacsek (Török), Stupián, Szamarasz, Szöllősi, Kovács Á., Somogyi, Pataki, Kovács L.

Tihanyi FC: Auerbach – Dévényi, Vér, Petres, Bene (Adorján), Henn (Barcza), Tar, Vojnity, Nemes (Horváth Bo.), Horváth Be. (Redencki), Hideghéti (Fehér).

Gólszerzők: Kovács L., ill. Redencki, Nemes, Vojnity.

Csetény SE-Sümeg VSE 1-2 (1-1)

Csetény. Csetény SE: Hornich – Szarvas, Kurcz, Horváth, Juhász, Dávid, Szántó, Arany, Kalányos, Katóka, Szehoffner (Danó 68.)

Sümeg VSE: Szabó – Márkus, Markó, Bolla, Farkas (Makoks 74.), Nedelkó, Rédei, Szakonyi, Csik, Görhes A. (Varga 74.), Görhes T..

Gólszerzők: Juhász, ill. Márkus, Görhes T.

Szentantalfa NVSE-Úrkút SK 1-6 (1-1)

Szentantalfa. Szentantalfa NVSE: Szombathelyi – Dombi, Molnár, Szigeti, Gaál (Godány 73.), Stadler, Grám (Steierlein 77.), Németh, Slemmer, Piltman (Bertalan 54.), Vári (Tóth 85.).

Úrkút SK: Gyurmánczi – Král, Lang, Kuti (Pej 73.), Zágor, Varga (Bencsik 31.), Papp (Horváth D. 73.), Szedlacsek (Boromisza 62.), Bognár, Sáringer, Horváth Á.

Gólszerzők: Molnár, ill. Szedlacsek (2), Zágor (2), Sáringer, Papp.

Alapvetően a mezőnyben zajlott a játék, az Úrkút passzolgatással kereste a rést a hazai védelmen, amit a 33. percben talált meg, és szerzett vezetést egy szépen kipasszolt bal akciót követően fejessel, 0-1. A játék képe nem változott, ám egy ügyes kontrát követően még a félidő vége előtt 1-1 került az eredményjelzőre Molnár gólját követően. A szünet után azonnal elkapta a fonalat a vendégcsapat, mely az 50. percig 4-1-es vezetésre tett szert. Innentől a vendégek visszább vettek, a hazaiak ugyan derekasan küzdöttek kicsit nyíltabb játékot vállalva, amit az Úrkút még kétszer büntetett. A jobb erőkből álló, Úrkút győzelméhez nem fért kétség, épp ezért is volt érthetetlen a mezőnyben mutatott, alapvetően a vendégek javára ítélő következetlen játékvezetői működés. Jók: Dombi, Slemmer, Molnár ill. mindenki.

Tudósított: Oláh Gergely.