Atlétika

2024.06.29. 10:59

Derdák Sára duplázott

Székesfehérváron az U18-as Atlétikai Magyar Bajnokságon vettek részt a veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái. A két nap alatt összesen hét érmet szereztek, ebből Derdák Sára duplázott, és 1500, és 800 méteren is a dobogó legfelső fokára állhatott.

Veol.hu

A versenyen Derdák Sára nyitotta az érmek halmozását. 1500 méter síkfutásban 4:25.4-es időeredménnyel nem talált legyőzőre. Ebben a versenyszámban a fiúk között Furda Botond lépett a dobogó második fokára 4:03.5-tel. Bronzérmes helyezést ért el Kovács Botond 2000 méter akadályfutásban (6:10.27) és Béry Bálint 400 m-en (50.18).

A versenyt a 100 méteres gátfutók nyitották meg, ahol Molnár-Takács Flóra 16.88-cal, Lengyel Laura 15.77-tel zárt, míg a 100 síkon Varga Janka 14.21-et ért el. Az egy körös versenyszámban izgulhattunk Felber Kata Zselykéért (58.47 – egyéni csúcs, 5. hely), Ádám Hannáért (59.40 – egyéni csúcs, 7. hely), Vass Boglárkáért (64.55) és Szekeres Hannáért (66.57). A fiúknál Babics Marcell végzett a 4. helyen (50.64), Kiss András pedig 53.55-tel ért be a célba. 1500 m síkfutásban Zsohár Lúcia Lola a negyedik helyet szerezte meg (4:56.1), Happ Anna 5:07.7-et futott, míg a fiúknál Szigeti Máté 4:28.6-tal zárt.

Derdák Sára első, Felber Kata Zselyke pedig harmadik helyen végzett 800 méteren
Fotó: SVSE

Az utolsó napon is jutott minden éremből, egy arany, egy ezüst és egy bronz került a veszprémi sportoló nyakába. 800 méter síkfutásban Derdák Sára 2:10.20-szal bajnoki címet érdemelt ki, míg Felber Kata Zselyke bronzérmet vehetett át 2:15.97-tel. A fiúknál Babics Marcell szerezte meg az ezüstöt 1:54.92-es időeredményével. Ebben a versenyszámban állt rajthoz Zsohár Lúcia Lola (2:24.08), Happ Anna (2:25.99), Szekeres Hanna (2:27.62), Vass Boglárka (2:36.78), Furda Botond (1:58.44) és Béry Bálint (2:05.00).