Ötből négy

2023.10.22. 07:31

Húszgólos vereségbe futottak bele a veszprémi kosarasok

Ötödik alapszakaszbeli fellépésén negyedik vereségét szenvedte el a Veszprém Kosárlabda Klub az NB I/B Zöld csoportban.

Király Ferenc

Nagykőrösi Sólymok KE–Veszprém Kosárlabda Klub 86-66 (25-31, 20-11, 16-13, 25-11)

Nagykőrös, 200 néző. Vezette: Sallai, Marton, Bács.

Nagykőrös: Tóth, Fehér 26/9, Molnár 10/3, Mári 2, Mácsai 4. Csere: Mészáros 16/6, Kónya, Kocsis 14/3, Filep 4, Timkó 10. Edző: Kovács Márk.

Veszprém: Szabó 6/3, Madár 15/15, Rosic 18/6, Prodanovic 2, Takács 9/3. Csere: Varga 11/6, Szeifert 3/3, Birkás 2. Edző: Alex Geddes.

A felek tavasszal még a másodosztályban futottak össze, ezért mindkét oldalon nagy volt a bizonyítási vágy. A vendégek remekül kezdtek (8-22), aztán a második negyed közepén már az ellenfélnél volt az előny (37-35), és a nagyszünetben is ők álltak jobban (45-42). A fordulás után a bakonyiak visszavették a vezetést (47-48), ám az utolsó felvonás előtt ismét a – védekezésére odafigyelt, több lepattanót szerzett – nagykőrösiek tűntek befutónak (61-55), a hajrában pedig sajnos egyetlen csapat volt csak a pályán.

Alex Geddes: A tudásunkat csupán az első negyedben tudtuk megmutatni, számunkra tehát csalódást keltő az eredmény. A tanulságokat megpróbáljuk levonni, s úgy készülni a folytatásra.