Remek csata a Pécs ellen

2021.05.06. 20:49

Hárompontos hátrányban a veszprémi kosárlabdázók

Ledolgozható hátrányba került, vagyis elérhető a hetedik helyezés a Hoya-Pannon Egyetem Veszprém kosarasai számára, akik a Pécs otthonában három ponttal kaptak ki a hetedik helyért zajló párharc első felvonásán.

Remek csatát hozott a Veszprém és a Pécs küzdelme

Forrás: MKOSZ

NKA Pécs–Veszprém 85-82 (27-24, 20-23, 17-21, 21-14)

Pécs. V.: Tóth K., Szalai, Földesi. NKA: Fülöp 4, Kocsis 9, Benke 9/3, Rosic 21/18, Gáspár 9. Csere: Kollár 12, Váits 10/3, Molnár 4/3, Herger 7. Edző: Ivica Mavrenski.

Hoya-Pannon Egyetem Veszprém: Sipos, Madár 23/15, Orgona 14/3, Szabó 13/3, Dukic 10/6. Csere: Birkás 3, Futó 16, Glatz 3/3. Edző: Baksa Szabolcs.

A veszprémiek nem tudtak teljes kerettel utazni a pécsi meccsre, Szücs Péter kisebb betegség miatt hiányzott.

Benke triplájával indított a Pécs, majd Rosic hármasát jegyezhettük fel (6-0). Madár közelijével szépített a Veszprém, sőt Szabó jó megmozdulásaival 9-7-re felzárkóztak a vendégek.

Ezt követően azonban meglódultak a hazaiak, és a 8. perc végére 24-14-re megléptek a kissé pontatlan vendégekkel szemben.

Szerencsére nem ijedtek meg a bakonyiak és Dukic, valamint Madár kosaraival 27-22-re felzárkóztak, majd a negyed végén még Szabó is betalált, így 27-24-gyel folytatódhatott a csata.

Birkás és Futó pontjaival egyenlített a Hoya (29-29), majd Madár fújt riadót és két távoli dobásával már 31-35-re állt a meccs.

A túloldalon Molnár hintett egy trojkát, a veszprémieknél pedig ezúttal Orgona volt a soros a hármasvonalról (36-40). Remek védekezéssel sikerült lestoppolni a pécsi akciókat, Glatz Soma triplája után pedig időt kértek a hazaiak (17. perc: 36-45).

Remek csatát hozott a Veszprém és a Pécs küzdelme Fotó: MKOSZ

Herger és Rosic szép megoldásai után ismét lendületbe jött az NKA Pécs, ekkor a veszprémiek hibáztak túl sokat, így 47-47-tel fordultak a csapatok a szünetre.

Hullámzott a játék, ezt jelezte az is, hogy felváltva vezettek a küzdő felek (53-49, 57-60).

Nagyon sok volt a hiba mindkét oldalon, így kissé kiszámíthatatlanná vált a mérkőzés, Dukic triplája után ismét a Veszprém érezhette magát nyeregben (59-66). A jókezű Rosic gondoskodott azonban róla, hogy a Hoya ne dőlhessen hátra (30. perc: 64-68).

Elrontott akciókkal vette kezdetét az utolsó felvonás, majd Futó indította be a pontgyárat. Persze ez a mérkőzés a triplákról szólt, és Váits találata után ismét szorosabb lett a küzdelem (67-70). Hosszú percekig egyik fél sem talált be, eladott labdák, technikai hibák, rontott dobások tarkították a statisztikát. Aztán ­Váits zsinórban szerzett öt pontot, amivel 72-70-re alakult az állás. Egy percen belül újabb fordulat következett: előbb a Pécs húzott el 77-72-re, majd azonban Madár és Futó kosaraival 77-80-ra már a Hoya ment elöl. A végletekig kiélezett meccsen végül a pontosabban célzó Pécs nyert, igaz, csak három ponttal, ami ledolgozható hátránynak tűnik.

Baksa Szabolcs: – Kifejezetten jó mérkőzést játszott a két csapat, mindenki beletette szívét, lelkét ebbe a találkozóba. Amikor ellenfelünk zónavédekezésre váltott, nem találtuk az ellenszert, ­rossz döntéseket hoztunk, míg a hazaiak gyors indításokból könnyű kosarakat szereztek. Várjuk a szombati visszavágót!