Bemutatták

2022.04.19. 15:00

Séd folyóirat: színes lett a 37. szám

Nem csak exkluzívabb lett azzal, hogy színes lett, hanem terjedelmesebb is a Séd folyóirat legújabb, idei második száma, ami a megszokott helyeken már beszerezhető.

Juhász-Léhi István

Fotó: Nagy Lajos / Napló

 

Porga Gyula polgármester elmondta, a mostani lapszám fókuszában egy jelentős városi intézmény, a Laczkó Dezső Múzeum áll, amely még egy darabig zárva lesz a rekonstrukció miatt, ám most "hazavihetjük", és pótolhatjuk egy picit azt a hiányt, amely a fizikai nem lét okoz, hiszen nem tudunk múzeumba menni. Ám jövőre, megújulva ismét birtokba vehetik majd a veszprémiek, csakúgy, mint sok más rekonstrukció alatt álló épületet, helyet a városban, amelyek tartalmilag is megújulnak. A Sédről kijelentette: mindent az idő dönt el, különösen a művészetek esetében. Nyolcéves távlatban elmondható, hogy azok a szerkesztői szándékok, amivel annak idején megkeresték a városvezetést arról szóltak, hogy szellemi műhelyre, közéletre van szükség, ahol meglehet vitatni a városban zajló eseményeket célba ért. Úgy vélte, a Sédet érdemes volt elindítani. 

Brányi Mária alpolgármester volt az, akinek köszönhetően a legújabb lapszám koncepciója kialakult és színesben jelenhetett meg a lap, s ami a zöld város projekt keretében jött létre. Szerinte egy múzeumnak szerencsés vállalkozása, ha kiemelt elemeit, legfontosabb alkotásait megtudja mutatni, vagy pedig azt a sokszínséget, ami a gyűjtőkörének a széles spektrumát tudja a nagyközönség elé tárni. Hangsúlyozta: nagy örül, hogy van Séd folyóirat és büszke a kritikai lapra. 

Két vendégszerkesztő közül, Péterváry-Szanyi Brigitta, a Laczkó Dezső Múzeum igazgatója azzal kezdte a lapszám bemutatót, nagyon örültek annak a lehetőségnek, hogy bemutathatták a múzeumot. Huszonöt fő tárgyat választottak ki, ami elsőre könnyűnek tűnt, hiszen ezekben a napokban állítják össze a eljövendő állandó kiállításukat is. Úgy igyekeztek ezúttal válogatni, hogy melyek azok, amelyek a legmarkánsabban képviselik a különböző gyűjteményeket, hiszen több gyűjteménye van a múzeumnak. 

Majd Sipos Anna művészettörténész muzeológus, Pátkai Ádám Sándor régész muzeológus és Rainer Pál történész muzeológus kitűnő előadásokat tarott és részletesen is mesélt az általuk válogatott tárgyakról. 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában