2018.06.25. 07:00
Saját novelláskötet kiadását tervezi Csukárdi Sándor
A főleg színész-rendezőként ismert Csukárdi Sándor egy ideje már íróként is egyre sikeresebben bontogatja szárnyait. Ezúttal a legutóbbi irodalmi pályázati díjairól, megjelenéseiről számolt be lapunknak.
Fotó: Laskovics Márió/Napló
Csukárdi Sándor, a Szó és Kép Színpad vezetője felidézte, az irodalom szeretete mellett a kényszer szülte nála az írást. Színtársulatának nem mindig egyszerű a klasszikus vagy épp kortárs műveket feldolgoznia, ezért egyszer vette a bátorságot, és maga írt mesejátékot a csoportnak, a tagokra szabva a szerepeket.
Első nyomtatásban megjelent műve a La Fontaine-fabulákat rímekbe átdolgozó Vadvacsorák című könyv volt tavaly. A Magyar Irodalmi Ház pályázatán harmadik helyezést ért el a tavalyi Születni a Facebookon című novellájával, ami a Születés című novelláskötetbe is bekerült.
A kezdeti sikereken felbuzdulva elővette és leporolta a korábban a fióknak írt novelláit, melyeket szintén elküldött különféle irodalmi pályázatokra. Azóta valamennyi megjelent nyomtatásban. Az eltévedt Hópehely-kisasszony című meséje a Mesehajó című antológiában jelent meg decemberben. Már 2018-ban látott napvilágot a Szárnypróbálgatók antológia, a Szaniszló a nyurgaponty című személyes kedvenc írásával. A közelmúltban, a pályázatok elbírálásának időszakában pedig egyfajta dömpingként érték az újabb elismerések, kiadások.
Májusban az öreghegyi szüretek hangulatát feldolgozó Borozgatánk apámmal című novellája az Irodalmi Rádió Szülőköszöntő című pályázata nyomán bekerült az Álmodból fogantam című antológiába, valamint júniusban a Mosolyvirág egyesület pályázata eredményeként az Életmesék a Kárpát-medencéből című antológiába is.
Két pápai megjelenés következett: a Hová lett a hóember? című meséje a Gyermekjóléti Alapítvány Tavasztündér meséi című mese-antológiájában, valamint a Hókotróval című, egyik legelső novellája az Országos Mécs László Társaság által kiadott Vers, novella, kisregény című kötetben.
A Credo quia absurdum est című novellája Az Utolsó Olvasóért Társaság irodalmi pályázatán különdíjban részesült, a Magyar Irodalmi Ház Ezerszín című novelláskötetében pedig megjelent. A kiadó újabb kötete már nyomdában van, benne Csukárdi Sándor hóemberes meséjével. Az aktív alkotó, aki jelenleg két további pályázat elbírálására vár, elmondta, humoros, szarkasztikus írásait általában a csattanóra építi fel. Legújabb írása a lomtalanításról szól. Saját novelláskötet kiadását tervezi.