2021.09.15. 17:30
Együttműködési megállapodást kötött a Veszprém Megyei Mérnöki Kamara és a Pannon Egyetem
A Veszprém Megyei Mérnöki Kamara és a Pannon Egyetem együttműködési megállapodást írt alá szerdán. A megállapodással újabb távlatok nyílnak a két intézmény hosszútávú oktatási, kutatási és fejlesztési együttműködései terén, illetve a már meglévő szakmai kapcsolatok is tovább erősödnek.
20210915 Veszprém Pannon Egyetem. Együttműködési megállapodást köt a Veszprém Megyei Mérnöki Kamara és a Pannon Egyetem Az együttműködési megállapodást aláírják: - Dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora (középen) - Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja (bal oldalt) - Zalavári István, a Veszprém Megyei Mérnöki Kamara elnöke Fotó: Pesthy Márton PM Veszprém Megyei Napló
Fotó: Pesthy Márton/Napló
A partnerséggel a Pannon Egyetem duális képzéseit is sikerül tovább erősíteni, kiemelt figyelmet fordítva az utánpótlás képzésére.
- Az együttműködési megállapodás aláírásával a Pannon Egyetem tovább kívánja erősíteni szerepét a régió gazdaságának motorját jelentő mérnöki tudás újratermelésében és a 21. század kihívásaihoz igazodó kiterjesztésében a Veszprém Megyei Mérnöki Kamarával, amelyet ebben meghatározó szövetségesének tekint. Reményeink szerint a képzés, továbbképzés, kutatás-fejlesztés és innovációs tevékenység területét érintően tervezett közös erőfeszítéseink a tudás hasznosulásának új dimenzióit mindkét irányban megnyitják. Partneri kapcsolatunk legnagyobb nyertesei a régió gazdasági szereplői és az itt élők lesznek – mondta el Dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora.
- Régre visszanyúló értékes szakmai kapcsolat van a Veszprém Megyei Mérnöki Kamara és a Pannon Egyetem között. A felsőoktatási intézményben és jogelődjein a mérnökképzés nagy hagyományokra tekint vissza, az egyetlen olyan szakterület, ami a képzési portfolióban az intézmény alapítása óta jelen van. Bár a mérnökség „állandó”, a mérnökökre és ebből kifolyólag a mérnökképzésekre vonatkozó piaci elvárások folyamatosan változnak, bővülnek. Annak érdekében, hogy a Veszprémben végzett mérnökök továbbra is a legmagasabb szakmai színvonalat képviseljék a munkaerőpiacon, szükség van a folyamatos visszajelzésekre, konzultációkra, csakúgy a vállalatokkal, mint a szakmai minőségbiztosításban érdekelt szervezetekkel. Ebben a munkában a Kamara és az Egyetem természetes szövetségesek – emelte ki Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja.
- A kamara 1996-os megalakulása óta kiemelt partnerként kezeli a régiós mérnökképzés központjának számító Pannon Egyetemet, és a kölcsönösséget az is jelzi, hogy az intézmény képviselői a megalakulás óta részt vesznek szervezetünk vezető testületeinek munkájában. Kezdetben az utánpótlás toborzására fektettük a hangsúlyt, és a diplomaátadáson osztogatott prospektusokban ismertettük a kamarával kapcsolatos információkat. Később lehetőséget kaptunk arra, hogy a végzős villamosmérnök hallgatóknak általános mérnöki és mérnöketikai előadásokat tartsunk. Ez évben tovább szélesítettük kapcsolatainkat a nem mérnöki karokkal, ugyanis az oktatási intézmények tervezésére kiírt közbeszerzési eljárásokban gyakran megjelenik az igény a részletes pedagógiai program kidolgozására, amelyhez az egyetem nyújtott szakmai segítséget. Legutóbb egy pilot projekt során működtünk sikeresen együtt a Pannon Egyetem Tudás- és Technológiatranszfer Központján belül létrehozott Oktatástechnológiai Szakértői Csoporttal.
Kapcsolataink a változó kor igényei szerint fejlődnek, és ez az együttműködési megállapodás ennek kereteit rögzíti – tette hozzá Zalavári István, a Veszprém Megyei Mérnöki Kamara elnöke.
A megállapodás keretében a Veszprém Megyei Mérnöki Kamara nyári szakmai gyakorlatokkal, pályaorientációs programokkal segíti a felsőoktatási intézmény munkáját. A Kamara célja továbbá, hogy támogassa az egyetemi K+F+I potenciál kiaknázását és pályázati részvételét, illetve az intézmény kutatási eredményeinek gazdasági hasznosulását is előmozdítsa.