2021.02.12. 11:00
Erősítenék a Pannon Egyetem regionális pozícióját
A helyi gazdaság erősítésének és az elvándorlás megelőzésének kulcsa az egyetem címmel tartott sajtótájékoztatót szerdán Ungár Péter, az LMP országgyűlési képviselője és Gerstmár Ferenc, az LMP veszprémi önkormányzati képviselője.
Gerstmár Ferenc és Ungár Péter sajtótájékoztatót tartott a Pannon Egyetem előtt
Fotó: Pesthy Márton/Napló
Ungár Péter szerint a kormány a járványhelyzetet kihasználva az egyetemek modellváltásával, privatizációjával foglalkozik. Mint elmondta, a Pannon Egyetem alapítványi fenntartásba adásáról tavaly decemberben döntött az Országgyűlés, míg jelenleg három nagy vidéki egyetem, a pécsi, a szegedi és a debreceni van soron. Úgy vélte, hogy amit a kormány modellváltásnak hív, az nem más, mint az egyetemeknek és vagyonuknak „átpakolása” magánalapítványokba.
Ungár Péter hangsúlyozta, hogy ezek az átalakítások nem az intézmények vezetésének kezdeményezésére történnek, nekik nincs beleszólásuk a modellváltásba.
- A kormány az állítja, hogy azért van szükség minderre, mert így biztosítható a fejlődés, szerintünk viszont sokkal inkább hatalmi ambíciókról és pénzügyi érdekről van szó – nyilatkozta az országgyűlési képviselő, aki hozzátette: a cél ennek ellenére nem lehet más, mint hogy a Pannon Egyetem regionális pozíciója, tudásközponti szerepe erősödjön.
Gerstmár Ferenc mindezek kapcsán kijelentette, két szempontot szem előtt kell tartani, amikor a jövőben alapítványi fenntartásban működő Pannon Egyetemről gondolkodunk.
– Az egyik, hogy Veszprém és a térség települései ne ürüljenek ki, ne maradjanak jól képzett fiatalok nélkül – mondta, hozzátéve, hogy azok a diákok, akik lakóhelyükhöz minél közelebb szeretnének tanulni, ezt megtehessék. Másrészt az önkormányzati képviselő szerint Veszprém hazai startupfővárossá válhat, amennyiben műszaki és gazdasági végzettségű, vállalkozó szellemű tehetségek megfelelő feltételeket vehetnek igénybe a városban. – Ebben van feladata és felelőssége az önkormányzatnak is – mondta Gerstmár Ferenc.