mit rejt az írásunk?

2018.11.17. 14:00

Gosztola Brigitta tartott ízelítőt a grafológia világából Tapolcán

Sokak számára ismerős lehet a grafológia tudományág mint a pszichológia kistestvére. A grafológia, más szóval íráselemzés az emberek személyiségjegyeit mutatja meg.

Smidhoffer Eszter

Gosztola Brigitta grafológus szakértő Fotó: Smidhoffer Eszter

Megbizonyosodhatunk általa, hogy melyek a pozitív tulajdonságaink és mi gyengít minket. Rövid konzultációjában ezt foglalta össze Gosztola Brigitta grafológus Tapolcán.

A napokban grafológiai tanácsadásra várta az érdeklődőket a szakértő a Tamási Áron Művelődési Központban. Ez alkalommal ingyenes keretek között belekóstolhattak a jelentkezők az íráselemzés rejtelmeibe. Az eseményre szép számmal jelentkeztek szinte minden korosztályból.

- Grafológiával már hosszabb ideje foglalkozom, de úgy igazán hét éve vetettem bele magam. Konkrétan ez a tanácsadás arról szól, hogy mit tudok megállapítani egy kézírás alapján, mennyi mögöttes, rejtett tartalmat tudok felszínre hozni belőle – ismertette Gosztola Brigitta grafológus.

Gosztola Brigitta grafológus szakértő Fotó: Smidhoffer Eszter

Az íráselemzés körülbelül kéthetes folyamat, aminek többoldalas kiértékelés az eredménye. Ebben az összegzésben a főbb tulajdonságok mellett a képességek, a személy mozgatórugói is feltárhatók. Kiderül, hogy mit csinál az illető és miért úgy cselekszik, ahogy. Az is megmutatkozik, hogy mennyire tud kilépni a komfortzónából, milyen az önértékelése, párkapcsolata. Brigitta elárulta, hogy a kézírás analizálása komoly mérések eredménye, nem egyik pillanatról a másikra történik.

Az írásból meglátszik, hogy milyen probléma, nehézség van a vizsgált személynél, honnét ered a félelme, gyötrelme. Abban tud segíteni a grafológus, hogy felismerjük a minket akadályozó tényezőt, és elfogadjuk önmagunkat.

- Már fiatal koromban is az foglalkoztatott, hogy miért viselkedik kedvesen vagy éppen gorombán velem a környezetem. Sokszor a cselekedeteink alapján ítélünk meg másokat, ahelyett hogy rájönnénk viselkedése okára. Lehet, hogy csak egy adott lelkiállapot, amit látunk, de az is előfordulhat, hogy mélyebb gyökerei vannak – mondta Brigitta.

Óvodában és általános iskola alsó osztályában főleg a rajzelemzés az elsődleges vizsgálati mód, mivel a kicsik eleinte még követik a szabványmintát, amit mutatnak nekik. Később, kamaszkorban már a kézírás is szerepet játszik az elemzésnél. A rajz bármelyik írás tanulmányozásának hasznos melléklete lehet. Megerősítést nyer általa a grafológus és akár többletjelentést is hordozhat. A rajzelemzést a Taraczközi István-féle hatmotívumos teszttel lehet vizsgálni.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában