2010.06.08. 14:36
Változások előtt - Januárban fejcserék várhatók a szövetségeknél
Megyei körkép - A Magyar Labdarúgó Szövetségben (MLSZ) várható változások minden bizonnyal alapjaiban rengetik majd meg a sportágat. Legalábbis azt az elit réteget, akikhez a szervezetben történtek elérnek. Ugyanakkor arról kevés szó esik, hogy a tömegbázist irányító megyei focivezetőkre (és persze az érintettekre) milyen jövő vár.
- A megyei szövetségek életét egyáltalán nem zavarja, hogy az MLSZ élén van elnök vagy nincs - kezdte Hamar László, a Veszprém megyei Labdarúgó Szövetség elnöke. - Szervezetünk ettől függetlenül tökéletesen működik, és a bajnokság eseményei is rendben, zökkenőmentesen zajlanak.
- Kulcsszó lehet a jövőben a független.
- Tény, hogy Csányi Sándor belépője meglehetősen megdöbbentett mindenkit. Az MLSZ leendő első embere ugyanis az első értekezletünkön, ahol a hatvan amatőr küldött volt jelen, elmondta: egységesíteni akarja a megyei szövetségeket, miközben megszünteti az önállóságukat és a személyi kérdésekben is ő dönt.
- El tudom képzelni a résztvevők meghökkent arcát.
- Szerencsére kíváncsi volt a véleményünkre, és azt azonnal tisztáztuk: a szóban forgó szervezeteket nem lehet sablonizálni, ahogy mondjuk a pénzintézeti fiókokat. Például van olyan megye, ahol ötven, máshol kettőszázötven csapat bajnoki szervezése a feladat. Ugyanakkor nagy felzúdulást keltett a megyei igazgatók központi kinevezésének bejelentése is, ők azok, akik az eddigi főtitkárok helyére lépnének. Emellett az elnök, sőt az elnökség kinevezését is saját hatáskörbe vonta volna Csányi úr.
- Gondolom, a feltételes mód nem véletlen.
- Így igaz, hiszen azóta volt még egy megbeszélésünk. Addigra már rengeteget finomodtak az álláspontok. Valószínű egyébként, hogy a gazdasági szakembert súgói kissé félrevezették, ahogy sajnos az egyik kolléga is óhatatlanul magas labdát adott a diktátumokhoz: a jászsági szövetség elnöke ugyanis több millió forintot sikkasztott el. A lényeg azonban, hogy mindezek ellenére olyan kép kezd kialakulni, ami akár kedvező irányba is fordulhat.
- Halljuk a részleteket.
- Annyi bizonyos, hogy Csányi Sándor az év hátralévő hónapjaiban minden megyébe elutazik, majd ezután jövő januárban a küldöttek véleményére támaszkodva kinevezi az igazgatókat. Három fő célterületet jelöltek meg, azt gondolom, ezek mindegyike támogatható: létesítmény-korszerűsítés, edzőképzés, gyerekfoci. Az MLSZ mindezekhez olyan feltételeket teremt majd meg, melyekkel a mostani focibarát politikát ki lehet használni. Egységesíteni kell az akadémiákat, részben a versenykiírásokat. Érdekes egyébként, hogy az újtól éppen azok a megyei vezetők tartanak a legjobban, akiket a közelmúltban választottak meg. Kétségtelen, hogy változások lesznek, és ezzel kapcsolatban sok mindent lehet hallani. Hiszem, hogy a végső döntésig még tudjuk jó irányba befolyásolni a történéseket.
A Veszprém megyei Labdarúgó Szövetség szervezésében 16 megyei I. osztályú, 27 II. ligás csapat küzd a bajnokságokban. Emellett a négy körzetben (veszprémi 13, ajkai 13, pápai 32, tapolcai 21) további 79 együttes lép pályára hétről hétre. A megyei szervezet főtitkára Kadlicskó Ferenc, a közvetlen vezetőséghez tartoznak a szakmai és gazdasági alelnökök és négy elnökségi tag. Hét bizottságban zajlik a munka, a legnépesebb a játékvezetői, ahol Koma László és 9 tag működik közre. A többiben a vezető mellett ketten ténykednek. Az edzőbizottság és a megyei utánpótlás- koordinátor viszont egyszemélyes feladatkör.