Az olaszok az utolsó pillanatra hagyták a csattanót

2024.06.24. 20:30

Micsoda dráma! Horvátország az utolsó pillanatban vesztett pontokat

A B csoport küzdelmei is elképesztő drámával zárultak a labdarúgó Európa-bajnokságon. Horvátország még a 90+7. percben vezetett, de aztán jött Zaccagni, s lehet, kiejtette a kontinenstornáról.

Kvanduk Bence

Modricékat az utolsó pillanatban mattolták

Fotó: Odd ANDERSEN / AFP) / QUALITY REPEAT

Labdarúgó Európa-bajnokság
B csoport, 3. forduló
HORVÁTORSZÁG–OLASZORSZÁG 1–1 (0–0)
Lipcse, Red Bull Arena, 38 322 néző. Vezette: Danny Makkelie (holland).
HORVÁTORSZÁG: Livakovic – Sanisic, Sutalo, Pongracic, Gvardiol – Modric (Majer, 80.), Brozovic, Kovacic (Ivanusec, 70.) – Sucic (Perisic, 70.), Kramaric (Juranovic, 90.), Pasalic (Budimir, a szünetben). Szövetségi kapitány: Zlako Dalic.
OLASZORSZÁG: Donnarumma – Di Lorenzo, Bastoni, Calafiori, Darmian (Zaccagni, 81.) – Barella, Jorginho (Fagioli, 81.) – Raspadori (Scamacca, 75.), Pellegrini (Frattesi, a szünetben), Dimarco (Chiesa, 57.) – Retegui. Szövetségi kapitány: Luciano Spalletti.
Gólszerző: Modric (55.), ill. Zaccagni (90+8.)

ÖSSZFOGLALÓ

Nem a legpörgősebb meccset hozta a labdarúgó Európa-bajnokságon Horvátország és Olaszország csatája az első félidőben. Ugyan helyzeteket mindkét együttes ki tudott dolgozni, s Livakovicnak és Donnarummának is akadt dolga, az olaszok nagyon ráérősen futballoztak. Így ment ez egészen az 54. percig, amikor Frattesi kezét érte a labda a tizenhatoson belül, s a horvátok büntetőt kaptak. Ugyan Modric tizenegyesét védte Donnarumma, egy perccel később egy bravúrja után az ismétlést már nem tudta védeni. Épp a büntetőt hibázó aranylabdás vágta a léc alá a labdát.

Horvátország–Olaszország
Még mindig rengeteget jelent Modric számára egy válogatott gól
Fotó: Photo by Christophe SIMON / AFP

A bekapott találat felébresztette az azzurit, s onnantól kezdve a horvátok sokszor a saját térfelükről is alig tudtak kijönni. Ennek ellenére azért veszélyes kontráik voltak, amikor Bastoniéknak nagyon résen kellett lenniük. A csattanó viszont Olaszországé lett. Calafiori partizán akciója a ráadás 8. percében úgy tűnt, hogy a tizenhatos vonalánál elhalhat, azonban még épp időben tette ki a baljára a labdát, ahol aztán Zaccagani kapásból jobbal gyönyörűen tekert a bal felsőbe. Ezzel osztozkodásra kényszerítette Horvátországot, s nagy szívességet tett hazánknak is. Így már egy harmadiknál, a horvátoknál biztos, hogy több ponttal végeznek a mieink, ha holnap nyernének az angolok is, akkor a mieink biztosan ott lesznek a tizenhat között. Még a horvátok kiesése sem teljesen biztos, ha Szlovénia harmadikként végez, s legalább négy góllal kikap Angliától, akkor Horvátország mögé csúszhat. Ha pedig Georgia és Csehország is vereséget szenved az F csoportban, akkor az ott lévő harmadik kevesebb ponttal végez.

PERCRŐL PERCRE

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy mire megy egymással a magyar válogatott szempontjából is fontos meccsen Horvátország és Olaszország. A mieinknek az lenne a legjobb eredmény, ha az olaszok nem vesztenének, de közben a spanyoloknak is tartaniuk kell a frontot.

90+10. perc: Itt a vége! Döntetlennel ért véget a találkozó!

90+8. perc: Gól! Gól! GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlít Olaszország! Calafiori passzát követően Zaccagni tizenhat méterről, balról csodálatosan tekert a bal felsőbe. 1–1

90+7. perc: Sárga lap! Fagioli kapta.

90+3. perc: Calafiori kihagyja Olaszország következő meccsét, ő is begyűjtött egy sárgát.

90+1. perc: Sárga lap! Brozovic rúgta fel Bastonit.

90. perc: Az ötödik horvát csere is megvolt. Kramaric helyett Juranovic fejezi be a meccset.

86. perc: A jobbról érkező lapos centerezésről csak centikkel maradt le Scamacca.

82. perc: Staisic kapott sárga lapot.

81. perc: Kettős csere az olaszoknál. Jorginho és Darmian helyett Fagioli és Zaccagni folytatja.

80. perc: Cseréltek a horvátok. Modricot Majer váltotta.

78. perc: Sárga lap! Pongracic kapta.

75. perc: Olasz csere. Raspadorit Scamacca váltotta.

74. perc: Sárga lap! Ivanusec kapta időhúzásért.

70. perc: Kettős csere Horvátországnál! Sucic és Kovacic helyén Perisic és Ivanusec folytatja.

67. perc: Darmian kapott remek labdát a tizenhatoson belül, de lövésébe belelépett egy védő.

61. perc: Egy jobb oldali szöglet után Bastoni fejelt fölé.

60. perc: Sárga lap! Modric Frattesit vágta fel.

57. perc: Cseréltek az olaszok. Dimarco helyett érkezett Chiesa.

55. perc: GÓÓÓL! Vezetnek a horvátok! Egy jobb oldali beadást Budimir pöckölt kapura, s ugyan ezt még védte bravúrral Donnarumma, a labdára lecsapó Modric három méterről érkező bombáját már nem tudta. 1–0

54. perc: Ez hihetetlen! Modric nagyon gyengén lőtte a büntetőt, és így a jó irányba vetődő Donnarumma hárított.

53. perc: Modric lőheti a büntetőt.

52. perc: Frattesi kezét találta el a tizenhatoson belül a labda, a videobíró vizsgálja az esetet.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés. Az olaszok cseréltek, Frattesi érkezett Pellegrini helyére. Változtattak a horvátok is, Pasalic helyett Budimir folytatta.

45+1. perc: Vége az első félidőnek!

36. perc: Pellegrini próbálkozott tizenhat méterről, de Livakovic fogta a labdát.

27. perc: Egy bal oldali szögletet követően röviden szabadítottak fel a horvátok, így az olasz csapat vissza tudta játszani a labdát az ötösre, de Bastoni bólintását bravúrral védte Livakovic.

24. perc: Sárga lap! Sucic lépett oda elkésve.

21. perc: Darmian balról érkező beadását Retegui fejelte mellé, egy védőn megpattant a labda, így szöglet jön.

5. perc: Sucic szánta rá magát 25 méterről egy lövésre, Donnarumma nagyot nyújtózva védett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A fehér-piros kockás mezben játszó horvátok indították útjára a labdát. Az olaszok kékben a pályán.

20:54 – Érkeznek a csapatok, nemsokára kezdünk

20:31 – A mérkőzés előtt az Atalanta játékosai, Pasalic és Scamacca váltottak pár szót

20:30 – Folyóként hömpölygött a horvát tömeg

20:26 – Az olaszok a támadók között variálták

Luciano Spalletti ezúttal Chiesa helyett Darmiant nevezte a kezdőbe, így Dimarco a védelem bal oldala helyett egy sorral előrébb játszik majd. A másik oldalon Frattesi helyett Raspadori kap lehetőséget, míg a 9-es pozícióban Retegui kezd, Scamacca maradt ki a spanyol meccshez képest.

20:23 – A védelemben és a támadósorban is változtattak a horvátok

Az Albánia elleni ikszhez képest ezúttal nem kezd Horvátország védelmében Juranovic és Perisic, helyettük Stanisic és Pongracic játszik majd. A középpálya érintetlen, viszont a támadó trióból csak Kramaric maradt. Petkovic és Majer helyett ezúttal Sucicot és Pasalicot nevezte Zlatko Dalic.