2019.02.21. 15:53
Itt a várva várt hajtogatható mobil: Kinek? Ennyiért?
Majd nyolc éves fejlesztés után eljött a Samsung csodagyereke.
D. J. Koh, a dél-koreai Samsung Electronics mobil üzletág vezetõje bemutatja a Galaxy Foldot San Franciscóban.
Forrás: MTI/EPA/SAMSUNG
Kissé öncélú csúcstechnológiai mutatványnak tűnik sokak szemében az összehajtható okostelefon, mondván, hogy nem éppen ez az, amire a vásárlók vágynak. Pláne nem ennyiért.
Az LG nem rég közölte, hogy bizony nem készítenek (most) hajlítható mobilt, a kínaiak meg már lekoppintották, startol a Xiaomi, a Lenovo és a Huawei.
Mégis megcsinálták
Mindenesetre a Samsung a Galaxy Foldnak nevezett új csodájában megtalálhatók a vállalat első flexibilis kijelző-prototípusának 2011-es bemutatása óta eltelt nyolc év fejlesztései az anyaghasználat, a mérnöki munka és a kijelző-innováció területén.
A Samsung csuklópántrendszerrel és egymásba kapcsoló fogaskerekekkel működő erős gerincet készített a táblagép méretűvé hajtható készülék hátlapjának.
Összehajtjuk, elfér a zsebben, kihajtjuk, tablet.
Másképpen mondva: kihajtva 7,3, becsukva 4,6 hüvelykes a kijelzője.
Megalkottak egy újfajta polimerréteget és létrehoztak egy, az átlagos okostelefonok méreténél 50 százalékkal keskenyebb kijelzőt. Az új anyagnak köszönhetően a Galaxy Fold rugalmas, a gyártó szerint mégis tartós, időtálló készülék lehet.
A multitasking célokra tervezett készüléken egyszerre akár három aktív alkalmazás is futhat, így a felhasználók egyszerre böngészhetnek, dolgozhatnak, nézhetnek vagy oszthatnak meg tartalmakat zökkenőmentesen.
Kifejezetten erre optimalizált tartalmak is lesznek
Külső és főképernyője között a felhasználók kreatívan és zökkenőmentesen válthatnak: a készülékre telepített alkalmazások mindkét kijelző használatakor ugyanott jelennek meg, ahová a felhasználó helyezte őket. Ha fotózásra, tartalomelőállításra, képek szerkesztésére kerül sor, érdemes kihajtani a kijelzőt és nagyobb méretben, egyszerűen elvégezni ezeket a műveleteket.
A koreai óriásvállalat együttműködött a Google és az Android fejlesztőivel annak érdekében, hogy a különböző appok és szolgáltatások a Fold készüléken is elérhetőek legyenek.
A zökkenőmentes működés érdekében a készülék 12 GB RAM-mal és a számítógépekhez hasonló teljesítménnyel érkezik. A kifinomult, kettős akkumulátorrendszer a Samsung szerint megfelel az igényeknek – bár a The Verge szerint a két akku együtt 4380 mAh-as teljesítményű, ami a méretéhez képest nem igazán sok.
Ne siessünk, itt egyelőre még nem nincs
Kapott vezeték nélküli töltésmegosztást is, mint az új Galaxy 10-es.
A Galaxy Fold induló ára 1980 dollár: mire ide ér – ha ideér – 6-700 ezer forintba kerülhet. Az LTE és 5G készülékek korlátozott mennyiségben kerülnek forgalomba: Magyarországon még nem elérhetők.
Borítókép: MTI/EPA