2014.09.29. 14:05

Kézilabda NB I/B: Ketten is örülhettek

A férfi kézilabda NB I/B-ben a veszprémi és a füredi utánpótláscsapatok sikerrel vették az akadályt. A Várpalota viszont hazai pályán maradt alul.

MKB-MVM U23–Csurgó U23 33:26 (18:12)
Veszprém, 70 néző. V.: Natkai, Szalay. MKB-MVM Veszprém U23: Csiki – VARJU 8 (3), Pócz Nagy, KISÉK B. 4, Schmid 3, FEKETE 7, Füzi 2. Csere: Végh 2, Kisék M., Tóth 2, Kovács, Szeitl 1, Karajz, Sztárai 3, Szücs 1, Dávid.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

A Veszprém U23-as alakulata biztosan verte a csurgóiakat (Fotó: Penovác Károly)

A Veszprém nyitott védekezésével alaposan meglepte a Csurgót, és ennek köszönhetően a házigazdák már a 12. percben hat góllal vezettek. Ezt a különbséget a játékrész végéig sikerült megtartani. Szünet után felzárkózott háromra a Csurgó, ekkor zártabb védekezésre váltott a nagy akarattal és jó hozzáállással kézilabdázó vendéglátó, sikerült újra tetemes előnyt kiharcolni és ezzel megszerezni a két pontot.

SZESE–BKSE U23 27:28 (13:13)
Győr, 400 néző. V.: Horváth, Simó. Balatonfüredi KSE U23: Komendánt – Lestál 4, Vasvári, GYŐRI 11, Nemes 2, Pordán 3, BUJTÁR 4.Csere: Kiss (kapus), FALUVÉGI 4, Gerdán, Németh B., Keresztes, Csépányi, Pethő, Déber, Vágner. Edző: György László.
Kiállítások: 22, ill. 14 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 4/4.

Álmosan kezdett a Balatonfüred (3:1), azonban a 20. percre összekapták magukat a vendégek és fordítottak (10:9). A házigazdák olykor a durvaság határát súroló védelmét nehezen törték fel a balatoniak, és a SZESE átlövőjét, Petrenkót sem tudták tartani, így fordulás után 16:13-ra elhúztak a győriek. Szerencsére ez sem törte meg a nagyot küzdő füredieket, és a 46. percben már ismét egyenlő volt az állás. Nagy volt a harc minden gólért, amikor már csak 13 másodperc volt vissza. A Füred eredményesen támadott és nagyon értékes két pontot szerzett.

VBSK–Vecsés 24:25 (14:13)
Várpalota, 400 néző. V.: Csányi, Zörgő. Várpalotai Bányász SK: Szász – Galambos 4, Bárdos 7, Tarlósi 2, Szabó P. 2, Devecseri 1, Tolnai 6. Csere: lakatos (kapus), Horváth B. 1, Tokai 1, Vörös 1, Falkner, Mecseki, Gáspár, Németh. Edző: Galambos Attila.
Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2.

A Várpalota nagyon igyekezett, az NB I-es fiatalokkal megerősített Vecsés ellen, s az első félidőben szinte végig néhány góllal vezetett. Szünet után viszont sajnos megakadt a palotai gépezet. A Vecsés ezt kihasználva fordított, és a 38. percben már néggyel is vezetett. A Bányász mindent megtett az egyenlítésért, küzdött, hajtott, ám egyre jobban fáradt és így többször hiba csúszott a befejezésbe. A végén minimális különbség maradt a két csapat között a Vecsés javára.