Telekom Veszprém

2014.12.18. 12:08

MKB-MVM Veszprém-Vojvodina: Hozták a kötelezőt

Csak annyit adott ki magából a veszprémi kézilabda csapat, amennyi kellett a Vojvodina legyőzéséhez. A SEHA-Liga listavezetője megérdemelten nyert a szerb bajnok ellen és nyugodtan mehet karácsonyozni.

MKB-MVM Veszprém-Vojvodina 31:26. (18:11)

Veszprém, 4200 néző. V.: Cindric, Gonzurek (horvátok). MKB-MVM Veszprém: Alilovic- Iváncsik G. 2, Terzic 1, Lékai 5, Nilsson 6, Zeitz 3, Gulyás 4. Csere: Kancel 1, Marguc, Ruesga 5, Füzi, Nagy 1, Ugalde 1, Schuch 1. Edző: Carlos Ortega. Vojvodina: Kocic - Stankovic 2, Orbovic 4, Elezovic 6, Lazovic 1, Datukashvili 3, Marjanovic. Csere: Arsenic (kapus), Nikolic 2, Jovanovic 1(1), Zivkovic 5, Becirovic 2. Edző: Dorde Cirkovic.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc.

Hétméteresek: 1/0, ill. 1/1.

Ortega mester ezúttal kihagyta a keretből a hétfőn 33. szülinapját ünneplő Momir Ilicset és Renato Sulicsot. Helyükre a fiatal Kancel Ottót és Füzi Dánielt nevezte.

1. perc: Gulyás kezdte meg a gólgyártást, 1:0. Gulyás helyére a fiatal Kancel Ottó érkezik védekezésben.

4. perc: Zeitz szerzett labdát, Iváncsik pedig végigviszi a ziccert, 2:0.

5. perc: Lékai cikázott végig, 3:0. Alilovic védett egyet.

6. perc: Szép bejátszás után Nilsson eredményes, 4:0. A szerbek első góljára továbbra is várni kell.

6. perc: Elezovic pattintott Alilovic kapujába, 4:1.

7. perc: Újra Nilsson vágta a labdát a kapuba, 5:1.

8. perc: Gyors lerohanás végén Kancel talált a kapuba, 6:1. Időt kérnek a szerbek. Orbovic szépített, 6:2.

10. perc: Alilovic védése után Zeitz vitte végig a ziccert, 7:2. Parádés összjátékot követően Lékai második találatát szerezte, 8:2.

11. perc: Zeitz harcolt ki hetest. A büntetőt Iváncsik a bal felső kapufára vágta.

12. perc: Datukashvili lőtt szép gólt, 8:3. Zeitz nem teketóriázott, hatalmasat bombázott a szerb kapuba, 9:3.

13. perc: Lékai háromnál jár, eddig igazi gálameccs, a szerbek egy pillanatra nem tudják megnehezíteni a házigazdák dolgát.

14. perc: Elezovic szépített, 10:4.

15. perc: Jó védekezés után újabb könnyű gól, ezúttal Iváncsik a végrehajtó, 11:4.

16. perc: Nikolic talált be Alilovic kapujába, 11:5. Ráadásul Terzicet kiállították.

18. perc: Kancel szép bejátszása után Nilsson nevét kiálthatta a közönség, 12:5. Elezovic válasza nem sokat késett, 12:6. Időt kért Carlos Ortega.

19. perc: Ruesga, Füzi és Nagy érkezett.

20. perc: Orbovic pattintott Alilovic kapujába, 12:7. Majd Ruesga válaszolt, 13:7.

21. perc: Stankovic, aztán Nagy László szerzett gólt, 14:8.

23. perc: Ruesga lódult meg és szép gólt jegyezhettünk fel, 15:8.

24. perc: Nagy hát mögötti passzából Gulyás szerezte a 16. veszprémi találatot, 16:8.

24. perc: Ruesga hét mögötti lövéssel szerezte meg a harmadik gólját, 17:8.

25. perc: Kancelt állítják ki. Zivkovic szerzett gólt a szélről, 17:9.

26. perc: Nagy eladott labdájából Lazovic lőtt ziccert, 17:10.

28. perc: Zivkovic faragta hatra a hátrányt, 17:11.

29. perc: Gulyás már háromnál jár, 18:11.

Fotó: Stiger Ádám

Folytatódik a második félidő!

31. perc: Stankovic góljával 18:12.

32. perc: Gulyás ejtett Kocic kapujába, 19:12.

33. perc: Nilsson megszerezte negyedik találatát, 20:12.

35. perc: Orbovic átlövésével 20:13.

36. perc: Hétmétereshez jut a Vojvodina. Jovanovic nem hagyott esélyt Alilovicnak, 20:14.

38. perc: Keménykedik a Vojvodina, főleg védekezésben javult fel, de Nilsson akkor is eredményes, 21:14. Ruesga futtában kapott egyet, de a labda így is a kapuban kötött ki. Lazovicot az ütésért ki is állítják, 22:14.

39. perc: Zivkovic kapott jó bejátszást, 22:15.

40. perc: Kocic véd egy támadáson belül kétszer is: előbb Iváncsik, majd Nilsson próbálkozását fogja.

41. perc: Terzic hatalmas átlövésével, 23:15.

42. perc: Gyors indulás végén Nilsson eredményes, ezzel már hat gólos. Az állás: 24:15. Időt kér a Vojvodina.

43. perc: Elezovic szépített, 24:16. Ruesga azonnal válaszolt, 25:16.

45. perc: Nilsson góljával alakul 26:16-ra. Tizet számol a közönség a vendégekre.

47. perc: Becirovic eredményes, 26:17.

49. perc: Elezovic már öt gólos, 26:18. Schuch a hatosról: 27:18.

50. perc: Datukhasvili szépített, 27:19.

51. perc: Zeitz hatalmas góllal tért vissza apályára, 28:19.

52. perc: Zivkovic góljával 28:20. Indulhatnak a szerbek, Elezovic: 28:21.

53. perc: Lékai könnyű ziccert lőtt, 29:21. Schuchot küldik ki két percre a játékvezetők.

54. perc: Nikolic használta ki az emberelőnyt, 29:22. Ugalde vészkapusként szerzett gólt, amire azonnal reagált Zivkovic, 30:23.

55. perc: Nilsson kapott egy ütést Becirovictól, de strammul talpra állt.Ebben a pillanatban újra megüti Becirovic, amiért meg is érdemli a kiállítást.

56. perc: Iváncsiktól kapott jó indítást Lékai, 31:23.

57. perc: Orbovic indult, 31:24.

59. perc: Becirovic estében talált be, 31:25.  Időt kértek az újvidékiek.

60. perc: Datukhasvili szerezte a találkozó utolsó gólját, 31:26.

Carlos Ortega: - Ma néhány játékosomnak pihenőt adtam, hiszen nagyon hosszú volt a szezon, így azok kerültek főszerepbe, akik eddig kevesebbet szerepeltek. Sikerült könnyű gólokkal tetemes előnyt szereznünk, de a végére a Vojvodina valamelyest faragott a hátrányából. El kell fogadnom, hogy a játékosok többségének már a szünet jár az eszében. Remélem, a következő hetekben mindenki feltöltődik, hiszen nagyon hosszú szezon vár ránk, sok-sok feladattal.

Kancel Ottó: - A társak, például Nagy Laci és Schuch Timuzsin, nagyon sokat segítenek, hogy minél inkább beilleszkedjek a csapatba. Nagyon sokat jelent számomra, hogy a mester nemcsak védekezésben, hanem támadásban is számított ma rám.

Dorde Cirkovic: - Nem szeretném kommentálni az eseményeket.

Miralem Becirovic: - Mit is mondhatnék, a világ egyik legjobb csapatával játszottunk. Ma ennyire telt tőlünk.