Kosárlabda

2014.03.16. 11:00

Kettős győzelem kosárlabdában

Az NB I/B-s kosárlabda bajnokságban a pápaiak idegenbeli sikerükkel bebiztosították helyüket a legjobb négy között, míg a Veszprémi ESC meglepetésre megszenvedett a győzelemért.

Munkatársainktól

Győr - Motax Pápa 71:75 (17:15, 13:23, 31:15, 10:23)

Győr, 100 néző. V.: Tóth, Kulcsát, Esztergályos. Győr: Horváth 22/12, Gombár 12/3, Helmeczi 15/3, Papp 11, Péterfai 2. Csere: Gáll 7, Daru 2, Erdész. Edző: Rátvay Tamás. Motax Concordia: Kálmán 25/3, Keresztes 24, Henrik 8/6, Vajda 5, Ács 11. Csere: Rédei, Simon 2, Horváth A., Jarosevits, Horváth K., Perger. Edző: Vajda Balázs.

Kipontoz: Péterfai 38. perc.

A vendégek gyengén kezdtek, a hazaiak pedig kihasználták lehetőségeiket, 5. perc, 12:7. A folytatásban a Pápa viszont pillanatok alatt fordítottak, összeállt a védekezésük, miközben a palánk alatt nem hagyták érvényesülni ellenfelüket, 15. perc, 21 28. A félidőben 30:38 volt az állás. A hosszabb pihenőt követően A pápaiak az öltözőben maradtak, a házigazdák a 23. percben egyenlítettek, 42:42. Ezt követően sem változott a játék képe, a negyed végére 61:53. Az utolsó játékrészben mindkét alakulat keményen védekezett, 35. perc, 67:64. A végjátékban a pápaiak küzdőszelleme meghozta a sikert, labdákat szereztek, a büntetőket értékesítették, eldöntötték a meccset.

Küzdelmes, nehéz mérkőzésen a Pápa hatalmas akaratának köszönhetően nyert.

Vajda Balázs: Úgy érzem egész éves teljesítményünkre tettük fel a koronát azzal, hogy a legjobb négyben vagyunk. Gratulálok mindenkinek, aki ezért sokat tett.

Veszprémi ESC - Budafok 73:71 (23:11, 22:23, 8:18, 20:19)

Veszprém, 200 néző. V.: Benedek, Németh, Dombay. VESC: Oltárczy 9, Kováts 24/18, Szlávik 13, Hoffmann 14, Czakó 8. Csere: Horváth, Sefcsik 5/3, Kelemen. Edző: Petőfi Áron. Budafok: Drevenka 30/9, Károly 11/3, Vajda 14, Takács 5, Tiba 10. Csere: Buday 1. Edző: Bors Miklós.

A Nagyot, Takácsot és Verteticset nélkülöző, míg a lábát fájlaló Czakót csak az első félidőben szerepeltető egyetemisták repülőrajtot vettek (11:4), ám a szerény képességű ellenfelet idővel felsegítették a padlóról. A VESC később sem szakadt bele az iramba, még szerencse, hogy Kováts futószalagon termelte a triplákat (23:10). A következő játékrészben a hazaiak visszavettek az amúgy sem magas tempóból, ráadásul mind több hibát vétettek (36:33). A lepattanó-csatákat nyert budafokiak kisvártatva átvették a vezetést (50:51). A záró negyedben hol az egyik, hol a másik félnél volt az előny. A végén büntetőpárbajban nyertek a hazaiak, akik bizonyították: a múlt heti és a mostani siker között nagy a különbség.

Petőfi Áron: Nem volt szép meccs, de győztünk és ott vagyunk a csoport legjobb nyolc csapata között.