2015.05.26. 13:02

Újabb remek eredmények kalapácsvetésben

Budapest - Állandósulni látszik Pásztor Bence, a veszprémi U23-as kalapácsvető ragyogó formája: a hétvégén is 73 méter fölé jutott.

A fővárosban rendezték meg a 42. Paulinyi Jenő és 11. Főző János emlékversenyt, ahol természetesen a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) futói és a Dobóakadémia sportolói is rajthoz álltak. Rajtuk kívül a megyéből a Pápai SE és a Continent Company SE versenyzői is megmérették magukat.

A viadal a felnőtt korcsoporttól a gyermek korosztályig több számban is versenyzési lehetőséget biztosított, s egyes számok a Magyar Liga sorozatnak is részei voltak.

Az esemény legjobb eredményét kétségtelenül Gyurátz Réka szombathelyi kalapácsvető érte el, aki 70.39 méterrel megdöntötte az eddigi U23-as rekordot, valamint teljesítette a pekingi vébé kiküldetési szintjét.

Kiválóan teljesített Pásztor Bence, aki 73.01 méterrel megnyerte a férfiak kalapácsvető számát. Végre Hudi Ákos is magára talált és 72.01 méterrel jelezte, hogy rá is számítani kell.

A férfi 400 gáton Bartha László állhatott a dobogó tetejére 52.95 másodperces eredménnyel, míg a juniorok 800 méterén Kovács Olivér nyert (1:56,42).

A veszprémi Fertig Fruzsina egyre jobb formába lendül
Fotó: Zwicker Tamás

A junior kalapácsvetőknél Toki Adrián (Pápai SE) lett a második 63.12 méterrel.

Az ifik ugyanezen számában Czeller Gábor állhatott fel a dobogó legalsó fokára 57.34 méterrel, míg Barcza Balázs az ötödik helyen végzett 57.01 méterrel.

A serdülő korosztály 1500 méteres akadályfutásában Felber Balázs negyedik (4:52,77), Kovács Ruben pedig az ötödik (5:03,30) lett.

A nők kalapácsvető versenyében Fertig Fruzsina a dicséretes második helyet érdemelte ki 66.94 méterrel. Molnár Boglárka 56.76 méterig jutott, amivel ötödik helyen végzett.

A junior diszkoszvetésben Bácskay Zsófia (Continent Company) győzött, eredménye: 49.27 méter.

Az ifik kalapácsvető számában a Pápai SE képviseletében Csébi Fruzsina 49.56 méterrel harmadik lett.