2017.04.24. 17:05

Nagy csaták az NB I/B-ben - Egy góllal maradtak alul a fürediek

Szenzációs hajrájának köszönhetően gyűjtötte be mindkét bajnoki pontot a Veszprémi KKFT a kézilabda NB I/B nyugati csoportjának 23. játéknapján.

Bényi Kálmán

VKKFT-ETO-SZESE 27:22 (12:14)

Veszprém, 100 néző. V.: Bujdosó, Horváth. Veszprém: Andorka - Szmetán 1, Szobol 1, Heiczinger 3, Füleki, Vasvári Á. 3, Hári L. 4 (1). Csere: Szász (kapus), Éles B. 6 (3), Lovas 4, Kovács Gy. 1, Vasvári G. 1, Bonyhádi 2, Tóth M. 1. Edző: Pásztor István. Kiállítások: 10, ill. 20 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4.

Az első öt percben a Veszprém dominált. Andorka remek védéseinek, és támadószekció hibátlan helyzetkihasználásnak köszönhetően előnyre tett szert az alakulat (5:2). A folytatásban teljesen megváltozott a játék képe. A pihenőt követően tovább növelte előnyét a Győr, és a második félidő derekán már hattal vezetett (14:20). A bakonyiak nem omlottak össze, Éles Benedek vezérletével megfordították a mérkőzést. Pásztor István: - Borzasztóan szenvedtem a padon. Rettentő rosszul játszottunk a második félidő közepéig. A végén a szív és az ész döntött. Óriási tartalék van a csapatomban, de nem egyszerű ezt felszínre hozni.

A Veszprém U23 biztosan nyert a NEKA ellen Fotó: Penovác Károly

Vecsés-BKSE U23 31:30 (16:15)

Üllő, 100 néző; V.: Hargitai, Nagy. BKSE U23: Andó - Déber 5/1, Máthé 8/3, Horváth 7, Szöllősi 1, Varga 7, Szilágyi. csere: Kiss(k), Orbán B. 1, Vékony, Ág, Kis
D., Vágner 1, Nemes, Szűcs. edző: Kárpáti Krisztián. Hétméteresek: 7/5, ill. 5/4. Kiállítások: 6 perc, ill. -. Az első félidő közepéig a hazai csapat támadójátéka dominált, majd a vendégeknek sikerült rendezni a sorokat. A második félidő eleje jól sikerült a Balaton-partiak számára, átvették a vezetést, amit a 45. percig meg is őriztek. A Vecsés ekkor egyenlített, majd ellépett, de nagy küzdelemben sikerült, még visszakapaszkodniuk a füredieknek (29:29). A végjátékot a rutin nyerte.

Kárpáti Krisztián: - Ezen a szinten nem engedhetjük meg magunknak, hogy 20 percet odaadjunk az ellenfélnek. Védekezésünk ma nem állt össze, sajnos két hete nem tudtunk együtt edzeni.

NEKA-Telekom U23 30:34 (15:17)

Balatonboglár, 100 néző. V.: Sándor, Szikszay. Telekom Veszprém U23: Nagy B. - Molnár 1, Szita 4, Ubornyák 4, Szeitl 8, Tóth A. 9 (4), Gyene 3. Csere: Szél (kapus), Kristóf 4, Szakály 1, Schmid, Süle, Bábos. Edző: Rapatayi Tamás, Tombor Csaba. Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/4. Az első öt perc kiegyenlített játékot hozott (4:4), aztán két góllal ellépett a Veszprém (6:8). Állandósult a különbség. A térfélcserét követően a játékrész hajrájáig nem változott a játék képe. A 56. percben aztán 29:30-ra felzárkóztak a hazaiak. Ekkor jó védekezéssel és egy remek szériával eldöntötte a két pont sorsát a Telekom U23.

Rapatyi Tamás: - A védekezés hatékonysága nem volt olyan, mint azt magunktól elvártuk volna. Hiába vezettünk végig, az eredmény szoros volt. Az utolsó öt percben aztán feljavult a védelmünk.