2015.04.27. 10:34

Nagy skalpot szerzett a Várpalota

Megyei körkép – Újabb győzelmével már nem utolsó a Várpalota a férfi kézilabda NB I/B-ben. Nyert a Balatonfüred is a második Szentendre ellen.

Várpalota-Tatai AC

25:23 (11:16)

Várpalota, 250 néző. V.: Arnold, Kosztend. Várpalotai Bányász SK: SZÁSZ – NÉMETH 3, Mazák 4 (3), Soha 9 (4), Vörös 2, Seck, Galambos 2. Csere: Lakatos (Kapus), BOGNÁR 3, Tokaji 1, Szabó 1. Edző: Kaló Sándor.

Kiállítások: 4, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 7/7, ill. 3/0.

Rosszul kezdett a sereghajtó Várpalota, a 11. percben már 6:2-re vezetett. Sajnos nem sikerült rendezni a sorokat a félidő végéig, így a Tata öt gólos előnyre tett szert. Jót tett a szünet a házigazdának, s 20:14 után zsinórban hat gólt lőve egyenlített (50. perc). Elképesztő izgalmakat hozott a hajrá, és az 59. percben átvette a vezetést a VBSK (24:23), amit sikert is megtartania. Ezzel nagy skalpot szerzett a Bányász, és sikerült elkerülnie az utolsó helyről.

A kék mezben játszó Balatonfüred U-23 jó teljesítménnyel fektette két vállra a Szentendrét
Fotó: Zwicker Tamás

BKSE U23-Szentendre

35:27 (18:12)

Balatonfüred, 300 néző. V.: Bonifert, Oláh. BKSE U23: Kiss - Déber 1, FALUVÉGI 6, Csépányi, Vasvári, NÉMETH B. 8 (4), Lestál 3. Csere: Borbély, Sneider (kapusok), NEMES 8, Törteli 1, KÁTAI 6, Vágner, Szöllősi B. 2, Csillag. Edző Kárpáti Krisztián.
Hétméteresek: 4/4, ill. 1/1.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc.

A mérkőzés elején fej-fej mellett haladtak a csapatok (13. perc: 6:5), majd a félidő derekához érve egy remek szériával, 5:0-ás rohammal meglógtak a balatoniak. Állandósult a fürediek négy-öt gólos előnye, sőt a játékrész végére hatra hízott a különbség. Potyogtak a gólok a szünet után (43. perc: 25:20), de szerencsére a vendégek nem tudtak közelebb férkőzni. Végül gólgazdag meccsen, megérdemelt balatoni siker született a jó játékerőt képviselő Szentendre ellen.