2015.05.23. 18:22

Megyei I.: Megvan a bajnok?

Úrkúton rendezték a szezon rangadóját a labdarúgó megyei első osztályban. A ködös, esős meccsen nagy csata volt a pályán, de a várakozások ellenére a mérkőzés nem volt szoros. Máris megvan a bajnok?

Úrkút SK-FAK 3:0 (1:0)
Úrkút, 300 néző. Vezette: Gáspár András.
Gól: Korpos Tibor (9), Pávlicz Péter (49), Varga Máté (83).
Úrkút SK: Zsigmond Gyula - Tróbert Attila (Vathy Balázs), Marics Máté, Molnár Gábor, Bujtor Balázs - Czaha Dániel (Freili Gábor), Pávlicz Péter (Keller Tamás), Garai Péter (Imre Péter), Varga Máté - Szalai Szabolcs, Korpos Tibor (Pfaff Zsolt). Edző: Vágfalvi Norbert.
Fűzfői AK: Radnai Gábor - Espár Csaba, Szabó Patrik, Szalai László, Nyári Dániel - Farkas Attila, Szántó Csaba, Pallaga István, Humli Péter - Sípos Martin (Polgár István), Kakas József. Edző: Horváth Ferenc.

Az első helyezett fogadta a másodikat a bajnokság 28. fordulójában. A különbség mindössze egy pont volt a két csapat között, kérdés így szólt: a sorozatbeli hatodik bajnoki címére hajtó Úrkút, vagy a trónkövetelő Fűzfői AK lesz az idei aranyérmes?

Persze bajnokot még egyik fél sikere esetén sem avathattak, de tudni lehetett, hogy nagy valószínűséggel a győztes lesz a végső befutó.

A kezdés előtt nem sokkal köd ereszkedett a bakonyi településre, a permetszerű eső pedig hol alábbhagyott, hol eleredt.

Óvatosan kezdtek a csapatok, főleg az Úrkút, amely behúzódott kapuja elé. Azonban, amikor már elhitte a FAK, hogy az ő akarata érvényesül, betaláltak a hazaiak. A 9. percben Korpos Tibor villant, a veterán csatár készítette elő az akciót, majd a visszakapott labdával be is fejezte azt, 1:0.

A Balaton-partiak a folytatásban is többet birtokolták a labdát, de mezőnyfölényük meddőnek bizonyult. Egy alkalommal eltalálták a kapufát és volt egy nagyobb helyzetük, azonban a szünetig nem változott az állás.

Hiába volt egyenlítési lehetősége a FAK-nak, a második félidő elején ismét a címvédő volt eredményes, az úrkútiak Pávlicz Péter találatát követően már komoly lélektani előnybe is kerültek. 49. perc: 2:0.

A Fűzfőnek továbbra sem volt elég területe arra, hogy kibontakoztassa játékát, kihasználja gyors embereit és jó beadásokkal nyomás alatt tartsa a hazaiakat. Az úrkúti védelem ráadásul a kapu előtt is jól zárt, fizikailag is felvéve a küzdelmet fiatalabb ellenfelével.

A rutin a hajrában is a hazaiak mellett volt. A listavezető nyugodtan kontrázhatott és az akciók közül egyet sikerült is góllal befejeznie, a 83. percben Varga Máté volt magabiztos és pontos, 3:0.

Teljesen megérdemelten nyert az Úrkút, amely stabilan futballozott, s emellett lecsapott vetélytársa kihagyásaira. A FAK jól küzdött, ám nem játszott elég hittel, s ma kicsit a szerencse is elpártolt tőle.

Három körrel a vége előtt a címvédő előnye így négy pontra nőtt a tabella élén.

Vágfalvi Norbert: - Taktikusan, okosan játszottunk. Azt gondolom, összességében megérdemelten nyertünk. A sok probléma mellett igazi csapatként küzdöttünk, gratulálok a fiúknak. Gratulálok a Fűzfőnek is, jól összerakott együttest győztünk ma le.

Horváth Ferenc: - Gratulálok az ellenfélnek. Úgy látszik, ma mentálisan nem voltunk elég jól felkészülve.

Jók: mindenki, Tróbert a meccs legjobbja, ill. senki.

Ugod SE-Gyulafirátót 0:0
Pápa, 50 néző. Vezette: Péter Gábor. Kiállítva: Zsirai Dániel (90. p.).
Ugod SE: Simon László - Horváth Dávid (Császár Bálint), Zsirai Dániel, Gödri Ádám, Hegedűs Zsolt - Egyed Ákos, Szommer Tibor, Hipság István, Budavári Csaba - Csombó Péter, Kun Szabó Attila (Gödri Dániel). Edző: Tóth Ferenc.
Gyulafirátót SE: Gyurmánczi Roland - Tímár Imre, Végh Attila, Szokodi Bálint, Ring Csaba - Balta Gergely, Olasz Balázs, Ódor Norbert, Kövesi Gáspár - Kovács Krisztián, Horváth Benjámin. Edző: Hertelendy Jenő.
Az esőzések miatt a mérkőzést Pápán rendezték. Alacsony színvonalú találkozón ugyan helyzetekig,kapufákig eljutottak a csapatok, de gólt nem láthattak a nézők. Összességében reális eredmény született.
Jók: senki.
Tudósított: Felber Zoltán

Ajka Kristály-Herendi Porcelán SK 1:1 (1:1)
Vezette: Babos Tibor. Gól: Burcsik Martin (21), illetve Sóskuthy Zalán (4).
Ajka Kristály SE: Kovács Kornél - Móger Balázs, Üveges Krisztián (Ménes Balázs), Szabó Bence, Kiss László (Csertán Zoltán) - Berkes László (Benkő András), Traista Róbert, Magyar Patrik, Réfi Patrik - Burcsik Martin, Horváth László. Edző: Sipos Tamás.
Herendi Porcelán SK: Kócsár László - Sóskuthy Barnabás, Pintér Dániel, Marosi István, Albrecht László - Giron Zsolt, Molnár Tamás Mátyás, Gábriel Ádám, Beke Bálint Oszkár - Bachstetter Tamás, Sóskuthy Zalán. Edző: Fischer Ferenc.

Alsóörs SE-Öskü FC 1:2 (0:0)
Alsóörs, 50 néző. Vezette: Nedvesi Richard. Gól: Osvald Ádám (85), illetve Szűsz Viktor (öngól) (71), Auerbach Attila (90),
Kiállítva: Bódis Richárd (60. p.).
Alsóörs SE: Sárdi Máté - Szűsz Viktor (Horváth Patrik), Kálmán Ferenc (Lele Krisztián), Vajda Béla, Stáhl Krisztián - Ríz Richárd (Szabó Gergely), Pálfi Róbert, Osvald Ádám, Mühlbauer Tamás - László Gábor Zsolt, Kovács Olivér (Stanka József). Edző: Zsebe Gábor.
PV Öskü FC: Bálint Zoltán - Szabó Zsolt, Hulka László, Gáspár Roland, Szabó Gergely - Jakab László, Hulka Bence (Sándor András), Auerbach Attila, Vaczula Zsolt (Suba Csaba) - Bódis Richárd, Talián Krisztián. Edző: Fekete István.
A 92. percben fejelte a győztes gólt a 10 emberre fogyatkozó ösküi csapat amely, így óriási szerencsével nyerte meg a mérkőzést a többet támadó és nagy helyzeteket elpuskázó hazai csapattal szemben.
Tudósított: Zsebe Gábor

Peremarton-Várpalotai BSK 4:1 (1:1)
Vezette: Baranyai Tamás. Gól: Molnár István Péter (43), Mácsár Tamás (53), Dufek Zsolt (90, 94), illetve Kuti Dániel (24).
Kiállítva: Dudás Ádám (64. p.).
Peremarton SC Berhida: Borda Patrik - András Norbert, Czipp József, Fülöp Dániel, Szabó Bence - Karáth Szabolcs (Nagy Csaba), András Szabolcs (Kovács István), László Attila (Mácsár Tamás), Molnár István Péter (Gráczer Zoltán) - Dufek Zsolt, Barthalos Patrik János (Korcsmár István). Edző: Korcsmár István.
Várpalotai BSK: Magashegyi Ádám - Kuti András, Ferencz Tamás, Mázsa Gábor József, Papp Róbert - Zsupek Dániel (Pencz Norbert), Dudás Ádám, Borbás Benjamin (Bogdán István), Kuti Dániel - Borbély Gábor, Roll Adrián. Edző: Pencz Norbert.

Csetény SE-Tapolca 3:2 (0:1)
Csetény 100 néző. Vezette: Kozma Tamás. Gól: Kovács Kálmán (61, 82), Rummel Szabolcs (86), illetve Horváth Roland (42), Gelencsér Gyula (60).
Csetény SE: Bazsó Tamás - Primusz Márk, Kovács Gábor, Hornyacsek Roland (Cserna Zsolt), Jakab Tamás (Bíró Attila) - Vincze Gábor, Kottyán Bálint, Tálos Dávid (Új Tamás), Kovács Kálmán - Ganzler Balázs (Gersics József), Pass Dániel (Rummel Szabolcs).
Tapolca: Szabó Dániel Dominik - Gergulás Dániel, Tüske Dániel, Horváth Ádám, Kulman György - Ihász Martin (Berki Dominik), Gelencsér Gyula, Hatala Krisztián, Horváth Roland - Szabó Bálint, Tüske Marcell. Edző: Lajtai Roland.

Fordulatos mérkőzésen a győzelmet jobban akaró Csetény diadalmaskodott.

Jók: mindenki, mezőny legjobbja Kovács Kálmán., ill. Gelencsér Gyula, Szabó Dániel.
Tudósított: Kovács Attila.

Sümeg VSE - Péti MTE 1:1 (1:0)
Sümeg, 100 néző. Vezette: Erdős András. Gól: Sinkó Tamás (12), illetve Varga Tibor (77),
Kiállítva: Szeleczki Attila (84. p.).
Sümeg VSE: Staller Barnabás - Tóth Tamás, Kovács Dániel, Hegedűs Dániel, Markó Gergő - Rédei Márk, Lázár Levente, Ivanics Zoltán, Bujtor Béla Ádám - Csala Ferenc (Makkos Attila), Sinkó Tamás. Edző: Lázár Szilveszter.
Péti MTE: Gáti Róbert - Kalapács Roland, Varga Tibor, Dunavölgyi Richárd, Dunavölgyi Szilveszter - Kustán Tamás, Szeleczki Attila, Kaufmann Attila, Pilka Roland - Bajcsi András (Marosvölgyi Tamás), Szabó Patrik. Edző: Pintér Csaba.
Az első félidőben a hazaiak kapura veszélyesebbek voltak, s korszerű támadás sikeres befejezéseként a sümegiek megszerezték a vezetést. A második félidőben mindkét oldalon kimaradtak a gólhelyzetek. A vendégeknek végül büntetőből sikerült egyenlíteniük.
Küzdelmes, jó színvonalú mérkőzésen a hazai csapat a mutatott játéka alapján győzelmet érdemelt volna.
Jók:  Staller Barnabás, Hegedüs Dániel, Kovács Dániel, Sinkó Tamás, a mezőny legjobbja Lázár Levente, ill. Kalapács Roland, Varga Tibor, Dunavölgyi Richárd, Kustán Tamás .
Tudósított: Fazekas László.

A Balatonalmádi-Devecser mérkőzést június 3-ára halasztották.