2015.05.17. 10:55

A Fűzfői AK hátránya már csupán egyetlen pont a listavezető Úrkúttal szemben

Megyei körkép – Izgalmas hetek elé nézünk a labdarúgó megyei I. osztályban, miután három fordulóval a zárás előtt váratlan vereséget szenvedett a címvédő és a listavezető Úrkút. Az üldöző FAK viszont nyert, így a fűzfőiek egy pontra megközelítették a tabella elsőt.

FAK-Sümeg VSE
3:0 (2:0)

Balatonfűzfő, 150 néző. Vezette: Nedvesi Richárd. Gól: Szántó Csaba (4.), Sipos Martin (15.), Farkas Attila (87.).FAK: Radnai Gábor – Vati Gergő, Szabó Patrik, Szalai László, Nyári Dániel (Prei Gábor) – Hardy Zoltán (Mód Ádám), Szántó Csaba, Fésüs Lajos (László Gábor), Humli Péter – Farkas Attila, Sipos Martin. Edző: Horváth Ferenc.

Sümeg VSE: Staller Barnabás – Tóth Tamás, Kovács Dániel, Hegedűs Dániel, Kovács Dávid (Lázár Szilveszter) – Markó Gergő, Csala Ferenc, Ivanics Zoltán, Bujtor Béla Ádám – Rédei Márk, Makkos Attila. Edző: Lázár Szilveszter.

Gyors góllal kezdett a hazai csapat, de a vezető találat után is a FAK irányította a játékot, s ennek köszönhetően sikerült megduplázni az előnyt. A második játékrészben inkább mezőnyben folyt a játék: mind a két csapatnak akadtak lehetőségei, amiből a FAK a hajrában egyet gólra váltott. A játék képe alapján a több játékosát nélkülöző fűzfői csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot.Jók: Szántó Cs., a mezőny legjobbja, Fésüs, Vati, Szabó P., illetve Hegedűs, Csala, Kovács.Tudósított: Béday András.

Balatonalmádi-TIAC VSE
3:0 (0:0)

Balatonalmádi, 100 néző. Vezette: Babos Tibor. Gól: Benedek István (52.), Károlyi Zsombor (75.), Lendvai Károly (90.).

Balatonalmádi SE: Kovács Gábor – Zsemberi Imre, Hencz Dénes, Zömbik Dávid, Károlyi Zsombor – Klauz Balázs, Márki Dávid (Szakács Gábor), Nagygyőri Csaba, Jakab Gergő – Benedek István, Csordás Máté (Lendvai Károly). Edző: Ács Attila.

TIAC VSE: Szabó Dániel Dominik – Gergulás Dániel, Bardon Zsolt, Kulman Balázs, Horváth Ádám – Ihász Martin, Gelencsér Gyula, Hatala Krisztián (Horváth Dániel), Horváth Roland – Szabó Bálint, Berki Dominik. Edző: Lajtai Roland.

Két támadószellemű csapat nyílt sisakos küzdelmében csak a második hazai gól után vált biztossá a balatonalmádiak győzelme, addig a kapusuk bravúrjaira is szükség volt.Jók: Kovács G., Zsemberi I., Zömbik D., Károlyi Zs., Nagygyőri Cs., Benedek I., ill. Gergulás D., Gelencsér Gy., Horváth R.Tudósított: Jandrasics Gábor.

Herendi PSK-Csetény
2:1 (1:1)

Herend, 100 néző. Vezette: Gáspár András. Gól: Giron Zsolt (22., 51.), illetve Kovács Gábor (23.).

Herendi Porcelán SK: Kócsár László – Sóskuthy Barnabás, Pintér Dániel, Albrecht László (Farkas Andor), Beke Bálint Oszkár – Giron Zsolt, Molnár Tamás Mátyás (Simányi Péter), Marosi István, Jenei Tamás (Sóskuthy Zalán) – Gábriel Ádám, Bachstetter Tamás. Edző: Fischer Ferenc.

Csetény SE: Tálos Gergő – Primusz Márk (Gersics József), Jakab Milán, Hornyacsek Roland (Rummel Szabolcs), Vincze Gábor – Kovács Gábor, Kottyán Bálint (Cserna Zsolt), Tálos Dávid, Új Tamás (Pass Dániel) – Kovács Kálmán, Ganzler Balázs (Jakab Tamás). Edző: Nagy László.

A mérkőzés első félideje kiegyenlített játékot hozott, ahol a Herend vezetést szerzett, majd a Csetény tizenegyeshez jutott. Kócsár a 11-est hárította, ám a kipattanó labdát Kovács Gábor a hálóba vágta (1:1). A második félidőben a Herend nagyobb sebességre kapcsolt és sorra dolgozta ki a helyzeteit, majd Giron megszerezte a hazaiak második találatát. A vendéglátó hősiesen küzdött és teljesen megérdemelt sikert aratott.Jók: egész Herend, ill Tálos Gergő, Kovács Gábor, Kovács Kálmán, Gersics József.Tudósított: Fischer Virág.

Várpalotai BSK-Ajka K.
0:4 (0:2)

Vezette: Kovács László. Gól: Csertán Zoltán (11.), Horváth László (15.), Benkő András (63.), Falusi Róbert (82.).

Várpalotai BSK: Hardi János – Szekér Tamás Milán (Simon Péter), Kerekes Roland, Papp Róbert, Ferencz Tamás – Kuti Dániel, Roll Adrián, Dudás Ádám, Borbély Gábor – Bogdán István (Zsupek Dániel), Weibel Dávid. Edző: Pencz Norbert.

Ajka Kristály SE: Kovács Kornél – Móger Balázs, Üveges Krisztián, Szabó Bence, Kiss László (Benkő András) – Berkes László (Falusi Róbert), Traista Róbert (Ménes Balázs), Magyar Patrik, Réfi Patrik – Csertán Zoltán, Horváth László (Kardos Attila). Edző: Sipos Tamás.

Péti MTE-Alsóörs
5:3 (2:2)

Pétfürdő, 100 néző. Vezette: Baranyai Tamás. Gól: Szabó Patrik (36., 51., 53.), Wellesz Péter (46.), Ruzsics Krisztián (56.), illetve Szűsz Viktor (20.), Pálfi Róbert (26.), Osvald Ádám (88.).

Péti MTE: Gáti Róbert – Straub Ádám, Varga Tibor, Dunavölgyi Richárd, Kallós Levente – Ruzsics Krisztián (Ilyés Roland), Kustán Tamás, Kaufmann Attila, Wellesz Péter (Marosvölgyi Tamás) – Pilka Roland (Dunavölgyi Szilveszter), Szabó Patrik. Edző: Pintér Csaba.

Alsóörs SE: Sánta Attila – Szűsz Viktor (Stanka József), Kálmán Ferenc, Vajda Béla, Stáhl Krisztián – Szabó László, Pálfi Róbert, Osvald Ádám, Mühlbauer Tamás – Szabó Gergely, Lele Krisztián. Edző: Zsebe Gábor.

Kétgólos vendég vezetés után, a hazai csapat húsz percnyi remek játékkal tartotta otthon a három pontot. Az alacsony színvonalú mérkőzésen, a Pét hozta a kötelezőt.Jók: Varga T., Pilka R., Szabó P., ill. Pálfi R., Osvald Á.Tudósított: Pintér Csaba.

Ugod–PV Öskü
1:3 (1:3)

Vezette: Rosta Tamás. Gól: Csombó Péter (8.), ill. Horváth László (12.), Talián Krisztián (15., 31.). Kiállítva: Bakos Gábor (40.), Vesztergom József (63.), Hegyi

Roland (91.), ill. Lukács István (91.).

Ugod SE: Simon László – Horváth Dávid, Bakos Gábor, Gödri Ádám, Hipság István – Hegyi Roland, Vesztergom József, Szommer Tibor, Egyed Ákos – Budavári Csaba, Csombó Péter. Edző: Tóth Ferenc.

Öskü FC: Bálint Zoltán – Szabó Zsolt, Hulka László, Gáspár Roland, Szabó Gergely – Jakab László, Hulka Bence, Auerbach Attila, Lukács István – Talián Krisztián, Horváth László. Edző: Fekete István.

Álmosan kezdtek a csapatok, inkább mezőnyben folyt a játék, majd egy szép támadás végén Csombó megszerezte a vezetést, 1:0.

Ébredezni kezdett az Öskü, a hazaiak védelmi megingásait kihasználva gyorsan fordított. A továbbiakban olyan érzésük volt a nézőknek, mint ha Ibsen Vadkacsa című művét játszották volna, tragikomédia.

Összességében megérdemelten nyert az Öskü, de az Ugod kilenc emberrel is nagy ziccereket hagyott ki.

Jók: Simon, Csombó, illetve Horváth A., Talián.

Tudósított: Felber Zoltán.

Gyulafirátót–Peremarton

2:2 (1:1)

Vezette: Magyar Árpád. Gól: Ring Csaba (32.), Kungli Dávid (73.), illetve András Szabolcs (25.), Dufek Zsolt (64.).Kiállítva: Valler Balázs (20.), Varga Zoltán (92.).

Gyulafirátót SE: Valler Balázs – Tímár Imre, Végh Attila, Szokodi Bálint, Ring Csaba – Csizmazia Márton (Kungli Dávid), Balta Gergely, Ódor Norbert (Balta Norbert), Varga Zoltán – Kövesi Gáspár (Gyurmánczi Roland), Kovács Krisztián (Olasz Balázs). Edző: Hertelendy Jenő.

Peremarton SC Berhida: Laki Bálint – András Norbert, Czipp József, Fülöp Dániel, Szabó Bence – András Szabolcs (Nagy Csaba), Pillók Gergő, László Attila, Kovács Máté Soma (Karáth Szabolcs) – Molnár István Péter (Barthalos Patrik János), Dufek Zsolt. Edző: Korcsmár István.

A könnyen befújt kiállítás után a Rátót tíz emberrel is jobban játszott ellenfelénél, többször eldönthette volna a mérkőzést. Érthetetlen játékvezetői, főleg asszisztensi ítéletek borzolták a kedélyeket. Mindkét csapatot dicséret illeti, hogy megpróbáltak a játékkal foglalkozni.

Sajnos több mérkőzés labdát is elrontott a hazai csapat, és így hiába a remek kapusteljesítmény, meg kellett elégedni az egy ponttal.

Jók: mindenki, illetve mindenki.

Tudósított: Fogl Sándor.

Meglepetés az úrkúti fiaskó

Devecser–Úrkút
2:1 (1:0)

Vezette: Armstrong Robin. Gól: Szakonyi Stefán (34., 86.), illetve Bujtor Balázs (80.).

Devecser SE: Kádár Balázs – Eichinger Róbert (Illés Norbert), Illés Mihály, Tisonyai Richárd, Takács Attila – Csicsics Richárd, Orbán Tamás, Hauser Tibor (Király Lajos Zoltán), Szélessy Péter – Csik Zsolt, Szakonyi Stefán. Edző: Kiss István.

Úrkút SK: Zsigmond Gyula – Tróbert Attila, Marics Máté, Márton Gábor, Bujtor Balázs – Czaha Dániel, Keller Tamás (Klespicz Dávid), Garai Péter (Imre Péter), Varga Máté – Szalai Szabolcs, Korpos Tibor. Edző: Vágfalvi Norbert.

Már az első percekben nekifeszült egymásnak a két csapat, a vendégeket a biztos bajnoki győzelem megszerzése, a hazaiakat a dobogóra kerülés hajtotta. Az első játékrészben a Szpari szorongatott, több kecsegtető helyzet kimaradt, amikor a 34. percben az addig is remekül játszó Szakonyi Stefán kevert a tizenhatoson belül, majd tisztára játszva magát az üres kapuba gurított (1:0). A vendégek továbbra is küzdöttek, a gól nem szegte kedvüket, de ebben a részben nem változott az eredmény. A második félidőben az Úrkút sokkal veszélyesebben támadott, sokszor hosszú perceken át a hazai csapat kapuja előtt pattogott a labda. A vendégek igyekezete azonban ekkor még nem eredményezett gólt, hol Kádár Balázs hárított, hol a védők, hol némi szerencse segített a Szparinak. A félidő derekán lassan magára talált a hazai csapat, gólt mégis a vendégek szereztek a 80. percben, Bujtor Balázs ügyes megmozdulása révén (1:1). A 86. percben Király Lajos elfutott a jobb szélen, majd Szakonyit találta meg a beadása, aki közelről vágta a kapuba a labdát (2:1).

Komoly fegyvertény a devecseriek számára az Úrkút legyőzése. Ezzel életben tartották dobogós reményeiket, bár ez a hátralévő fordulókban függ az ellenfelek teljesítményétől is
Fotó: Penovác Károly

Izgalmas, fordulatos, igazi rangadóhoz méltó mecs-cset láthattak a kilátogató szurkolók. Hajtós, néhol kemény, de összességében sportszerű mérkőzés volt. Mindkét csapat megérdemli a gratulációt.

Cserna Róbert: – A játék végéig tartó győzni akarás meghozta eredményét. Jogosnak érzem a három pontot. Az egész csapatot dicséret illeti, de kiemelném Szakonyi, Takács és Szélessy teljesítményét.

Vágfalvi Norbert: – Ma a szerencsésebb csapat győzött.A mérkőzésről tudósított: Horváth Géza.