2017.03.01. 18:55

Izgalmakban nem volt hiány a rangadón

Szoros meccsen nyert a listavezető Ajka a férfi kézilabda NB II-ben. A nőknél a VESC nagy bravúrt ért el győri sikerével.

Bényi Kálmán

KK Ajka-Várpalotai BSK 22:21 (14:8)

Ajka, 250 néző. V.: Rozina, Szászfai. Legjobb góllövők: Bajnóczi 5 (1), Sinka 4, ill. Falkner 5, Polgár 4.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1.

A KK Ajka (labdával Zeitler Valentin) nagy csatában győzött Fotó: Balogh Ákos

A megyei rangadót a ha-zaiak kezdték jobban (7:2, 12:4). A szünetre megnyugtató előnnyel vonulhatott a KK Ajka. A folytatásban a vendégek felébredtek, kihasználták a hazaiak hibáit, és egy gólra felzárkóztak (18:17). Rendezte sorait a házigazda, és háromgólos előnnyel érkezett a hajrára (21:18). Az utolsó percek nagy feszültségben teltek, 22:19 után a vendégek szépítettek (22:21), majd Bajnóczi büntetőt hibázott, így a Bányásznak volt esély az egyenlítésre, de az ajkaiak kivédekezték a támadásukat.

SZESE Győr II-BKSE II 28:38 (14:17)

Győr, 100 néző. V.: Szarka, Tor. Legjobb góllövők: Papp 10 (4), Sövegjártó 9.

Az átlagban 2-3 évvel idősebb győri juniorok ellen motiváltan játszottak a fürediek. Felvették a kesztyűt, és egy kemény, néha szikrázó, de sportszerű találkozón gyűjtötték be a pontokat. A gyors játék a füredieknél nem ment a fegyelmezettség rovására, és a helyzeteiket kihasználva győztek. Ügyesen mutatkozott be a kapuban az OSB csapatból Horváth Balázs.

Bakonyerdő Pápa-Ács 28:32 (17:15)

Pápa, 100 néző. V.: Csorba, Köllő.

Móri KSC-Telekom II 25:24 (13:14)

Mór, 100 néző. V.: Márton, Sipos. Legjobb góllövők: Kurucz 7, Vass 6, Tóth L. 5.

Felváltva vezettek a csapatok, majd az első félidő végén a veszprémiek egy 6:1-es sorozattal 14:11-re megléptek, ám a játékrész végére felzárkóztak a házigazdák. Szünet után folytatódott a küzdelem, de a hajrát a veszprémiek kezdhették előnnyel (58. perc: 22:24). Az utolsó két percben gólképtelen vendégek pont nélkül tértek haza.

Veszprémi KK II-Tarján 28:28 (16:15)

Veszprém, 100 néző, v.: Gácsi, Sárközi.

Nők.

ETO KC III-VESC 22:23 (13:12)

Győr, 100 néző. V.: Marton, Szabó. Legjobb góllövők: Kamondi 6, Koronczai 6 (2).

Kiállítások: 6, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/4, ill. 6/3.

Kiegyenlített küzdelem volt jellemző a mérkőzés egészére. A hazaiak az első fél-idő végén, időn túli szabaddobásból jutottak vezetéshez, de a veszprémi lányok nagyon jól bírták a nyomást, és a második játékrészt végig vezetve, megérdemelten gyűjtötték be a két pontot.

Mosonszolnok-Tapolca 37:19 (18:8)

Mosonszolnok, 150 néző. V.: Báthori, Lamberg-Liszkay.

Gátvölgyi Balázs: - Megtizedelt kerettel, hosszú utazás után az öltözőben maradtunk, és a hazaiak 10:1-es rohammal eldöntötték a mérkőzést. Átlövőjáték nélkül esélyünk sem volt. Jövő héttől már számíthatunk Horváth Kittyre, akire nagy szüksége van a csapatnak a sikerek