2017.04.19. 18:06

Félmaratoni helyezések

Budapest - A fővárosi Telekom Vivicittá városvédő futás 28 100 indulója között a Veszprém megyei indulók remek eredményekkel vétették észre magukat.

A fővárosi futóversenyre összesen 83 országból érkeztek indulók, többek között az Egyesült Királyságból is, ahonnan a budapesti nagy- követ is futócipőt húzott.A félmaratoni távra összesen 8000 futó adta le nevezését. A leggyorsabban a brit Dan Nash teljesítette az előírt szakaszt, ideje: 1:06:50 óra volt.

Itt az előkelő tizenkilencedik helyen ért célba a 38 esztendős Kavalecz Gábor, veszprémi futó, aki korosztályában 1:17:50-es idővel a hatodik helyen zárt.A nőknél a szintén veszprémi, 43 éves Bellér Zsuzsanna korcsoportjában bronzérmet szerzett, ideje 1:34:16 óra volt.