2015.12.05. 08:51

Bravúros pápai diadal

Pápa – Fordulatokban gazdag mérkőzésen, bravúros, de megérdemelt győzelmet aratott a Concordia Motax KC Pápa az MTK Törökbálint ellenében a férfi kosárlabda NB I/B-ben.

Pápa-MTK Törökbálint

79:73 (21:22, 17:19, 14:17, 27:15)

Pápa, 300 néző. Concordia Motax KC: Bereczki 4, Puszta 27/3, Keresztes 10, Henrik 6/6, Szanati 14. Csere: Horváth A. 10/3, Ács 6, Fülöp 2, Hole. Edző: Vajda József. MTK Törökbálint: Jakab P. 10/3, Horváth K. 10/6, Spiriev 13, Bihari 11, Szántó 4. Csere: Trepák 13/3, Boinitzer 10/6, Mészáros, Bíró 2. Edző: Szarvas Gábor.

Az első negyed kőkemény védekezéssel indult, felváltva vezettek a csapatok. A kiváló színvonalú mérkőzésen a vendégek szereztek minimális előnyt a játékrész végére (21:22).

A folytatásban is lendületes, gyors játékot láthattunk, a Pápa Szanati és Puszta vezérletével fordított (15. perc: 30:29). A Törökbálint azonban szívós játékkal, a félidő végére újra magához ragadta a vezetést (38:41).

A térfélcsere után a hazaiak támadásban megpróbáltak módosítani, sikerült Keresztest is egyre többször játékba hozni, de az MTK külső dobásokkal tartotta a különbséget.

Az utolsó negyedben a szép számú közönség fergeteges buzdítása mellett újra átvette a Concordia Motax a vezetést (67:64).

A hajrában Horváth A. és Puszta kosaraival sikerült meglépni 72:64-re, majd Horváth K. két hármasával 72:70-re alakult az eredmény, újra szoros lett a mérkőzés. Szerencsére azonban ettől kezdve már csak a ragyogóan kosárlabdázó hazaiak akarata érvényesült.

Magas színvonalú mérkőzésen, remek hangulatban megérdemelt hazai siker született.

Vajda József: - Nagyon örülök annak, hogy csapatként tudtunk nyerni, mindenki maximálisan küzdött és egy kicsit a játékban is elindultunk felfelé. Csak gratulálni tudok a srácoknak.