Pápa

2017.04.06. 21:40

Gyerekek vették birtokba a színházat a húsvétváró családi nap alkalmából

Pápa - Nyuszisimogató, tojásfestés, keresztrejtvény, kézműves-foglalkozás és számtalan játék várta a közelgő húsvét apropóján a Pegazus-pincében az aprónépet.

Polgár Bettina

Végh Zsolt, a pápai Pegazus Színház társigazgatója lapunknak nyilatkozva elmondta, a családi napok sora ugyanakkora múltra tekint vissza náluk, mint maga a színház. - Mindig nagy öröm új arcokat és régi ismerősöket felfedezni a hozzánk ellátogató gyermekek és felnőttek között - hangsúlyozta a társ-igazgató, aki kifejtette, legutóbb a húsvét köré csoportosították családi napjuk programjait. Az esemény alkalmával a gyerekek egy új oldalát ismerhették meg a teátrumnak, szabadon bejárhatták a tereket, és mindeközben rengeteget játszhattak. Kézműves-foglalkozás és húsvéti témájú keresztrejtvény egyaránt várt a fiatalokra, akik emellett húsvéti díszeket készíthettek, illetve tojást pingálhattak, a nyuszisimogató pedig idén is hatalmas népszerűségnek örvendett.

A gyerekek többféle játékot is kipróbálhattak a rendezvényen Fotó: Vallner Bettina

- Húsvéti kalácsot is kóstolhattak a gyermekek, ha megéheztek, ami egy ilyen munkás délelőttön igazán elkerülhetetlen - tette hozzá mosolyogva Végh Zsolt. A résztvevők megtekinthették a társulat Koffermesék II. című előadását is, valamint húsvéti négypróbán mutathatták meg ügyességüket. A vidám délelőttöt interaktív játék zárta, mely során a tavaszról, a virágokról és az állatokról beszélgettek a Pegazus Színház tagjai a kicsikkel, továbbá énekeltek és bábot készíttettek az esemény vendégeivel.

A húsvétváró családi programról az élő nyuszik sem hiányoztak Fotó: Vallner Bettina

Végh Zsolt elmondta, az Aladdin lesz a harmadik bábszínházi bérletes bemutatójuk, ami az utolsó az évadban. Ezt először április 10-én láthatja majd a nagyérdemű. - Fontos számunkra, hogy mindig klasszikus értékrenddel bíró meséket vigyünk színre, amikkel szórakoztatni és nevelni is tudunk. Lényeges, hogy ezt különböző nyelvezettel tegyük. A magyar népmesék ízig-vérig érezhető, bennünk élő nyelvezete után legutóbb a Hamupipőkével visszanyúltunk egy klasszikus világba, ami más modort és szövegstílust képviselt. Az Ezeregyéjszaka meséiből választott Aladdin színpadra vitelében pedig mindenképpen megjelenítjük a jelmezekben, a bábokban és a díszletekben az egzotikus indiai világot - magyarázta a társigazgató.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a veol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!